(044)235-60-01 Киев
Перейти к поиску тура

Изменения в порядке оформления документов для выезда за рубеж граждан Украины

26.10.2015

19 августа 2015 года Кабмин Украины принял постановление №621 об изменении порядка оформления документов для выезда за границу для граждан Украины. Данные изменения касаются случаев изменения фамилии, имени и отчества в документах. Наиболее часто смена фамилии в загранпаспорте возникает в связи с замужеством. Женщинам, которые вышли замуж и собираются за границу, стоит заблаговременно позаботиться о правильности оформления документов, что бы не столкнуться с проблемами при пересечении границы. Смена фамилии в загранпаспорте согласно новой процедуре не принесет особых хлопот.

По новым правилам запрос об изменении фамилии в заграничном паспорте можно подать вместе с внесением изменений в национальный паспорт. Что касается срока действия загранпаспорта после смены фамилии, если запрос не был подан при оформлении нового гражданского паспорта, то в течении суток заграничный паспорт признается недействительным. Эта информация передается в органы пограничной службы и Интерпола.

Оригинальный текст изменения

27 серпня 2015 року опубліковано Постанову КМУ від 19 серпня 2015 р. № 621. Цією постановою були затверджені зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України з питань зміни імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи. Слід звернути увагу на ці зміни в контексті порядку визнання недійсним закордонного паспорту громадянина України у разі зміни прізвища або імені особи.

Тепер, згідно з оновленим Порядком оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 7.05.2014 р. № 152 у разі зміни прізвища або імені особа може подати документи для закордонного паспорту в день подання документів для обміну паспорта громадянина України.

Якщо особа в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку із зміною прізвища або імені не подала документів для обміну закордонного паспорту, Міграційна Служба визнає закордонний паспорт недійсним, про що протягом однієї доби інформує Адміністрацію Держприкордонслужби та Українське бюро Інтерполу. Крім цього, постановою передбачено, що Мінюст надає Міграційній Службі відомості з Реєстру держреестрації актів цивільного стану (зокрема щодо шлюбів). Тож, враховуючи наявні зміни, треба бути готовим до того, що при спробі перетнути державний кордон України з закордонним паспортом на «дівоче прізвище» Держприкордонслужба виїхати не дозволить, оскільки такий паспорт визнано недійсним.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!