travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Акули у Єгипті

«Щороку у світі 150 людей гинуть від падіння кокосового горіха на голову. Це у 30 разів більше, ніж від нападів акул. Американський журнал "Вайред", що повідомив про це, іронізує: навряд чи Голлівуд зніме після трилера "Щелепи" в 30 разів страшніший фільм "Горіхи"!

Наскільки небезпечними є акули в Єгипті?

Велика біла акула зустрічається майже у всіх океанах, а також у прибережних водах Середземного моря. У водах Червоного моря мешкає короткоплавникове мако, яке вважається небезпечним для людини. Незважаючи на це, води, які омивають Єгипет, небезпечними з боку акул не живляться, статистика із цього приводу говорить про надто рідкісні випадки серйозних нападів.
Звичайно, випадки нападу акул у Єгипті трапляються, але це трапляється рідко. Як повідомляють достовірні джерела про напад акул у Єгипті, за останні сто років біля узбережжя Єгипту офіційно зареєстровано не більше 10 нападів акул на людину.

Що робити під час зустрічі з акулою

Для того, щоб убезпечити себе від акул, потрібно розуміти, що акули не сприймають людину як такого як харчовий об'єкт. Хижак може нападати лише у випадках полювання та оборони, інакше люди йому не цікаві. Через особливості будови ротового апарату акули майже не здатні нічого відкусити (кінцевість, наприклад). Щоб спровокувати напад акули, треба неабияк постаратися.

Акули у Єгипті

У відносинах з акулами дуже важливо практично з ніг на голову перевернути свої уявлення про порятунок (плисти, врятуватися втечею). Якщо вже ви залишилися віч-на-віч з акулою, яка чудово відчуває паніку і страх, не намагайтеся спливти. (все одно не вийде), а краще посильніше настукати акулі по носі. Хто попереджений, то озброєний. Не акули небезпечні для людини, а міфи про них, підкріплені безтурботністю та непідготовленістю.

Акули — найцікавіші створіння, і, як не парадоксально, набагато більша небезпека походить від людей стосовно акул, у тому числі й через вирощування міфів-жахів.

Акули у ЄгиптіАкули у Єгипті

Єгипет належить до тих країн, для яких туризм є одним із основних джерел доходу до бюджету цілої держави. Отже, туристи та мандрівники з усього світу є тими, на кого чекають з нетерпінням і оберігають від будь-яких неприємностей та ризиків. Тому тут роблять все, щоб запобігти нападам акул : ставлять спеціальні сітки, виловлюють акул, ставлять оборонні укріплення та оглядові вежі, щоб стежити за їх наближенням до прибережних зон.

На жаль, в даний час акули вимирають, і відбувається це внаслідок неконтрольованого масового промислового вилову, у тому числі й у Червоному та Середземному морях. На практиці дедалі менше надходить повідомлень про напад акул у цих водах та на відомих курортах Єгипту.

Комментарии

7 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!

Vladimir-G 16.07.2015

"Поэтому здесь делают все, для того, чтобы предотвратить нападения акул: ставят специальные сетки, вылавливают акул, ставят оборонительные укрепления и смотровые вышки, чтоб следить за их приближением к прибрежным зонам."
Господи! Какая же болтовня! Восемь раз в Египте - ничего этого нет!!!

Зофтн_Цфдуее 13.09.2014

Martiny, не подскажете, что за отель в Шарме имеет "высокий трамплин" вместо стандартного пирса или понтона? Этот "случай" чистейшей воды ЛПП. Попробуйте вместо серба попасть в рыбу камнем, если не верите...

Martiny 13.01.2012

а еще есть случай про туриста, который спьяну акулу убил))
"Сербский турист, который случайно приземлился собственным задом на голову акулы у берегов Шарм аш-Шейха, стал героем дня в Египте, где за последние недели произошло несколько случаев нападения акул на туристов.
Он влез на высокий трамплин и прыгнул в воду, но изящный прыжок ему не удался: серб задом приземлился на голову акулы, убив ее."

Гость12 13.01.2012

по башке треснуть хорошенько этих аниматоров, что бы не развлекались так больше. Насколько я знаю их работа заключается в другом, развлекать туристов, а не заниматься ерундой

Михаил 13.01.2012

читал где то, что аниматоры часто приманивают акул, для того чтоб можно было с ними (или их, это уже кому что ) сфоткаться. Звучит безумно,но славянская "авось" и на медведя с голыми руками заведет. что если правда?

Марина 13.01.2012

Согласна с Леной, как бы то не было, но все таки страшновато, хотя в море же тоже люди тонут, но это никого не останавливает купаться...акулы акулами, а отдыхать хочется всегда, да еще и за такие небольшие деньги как в Египте

Лена 13.01.2012

ха)) орехи это да))
все равно в прошлом году было много случаев именно со славянскими туристами. когда были в Египте, то все говорили,что слухи раздуты, но и факты тоже остаются.