travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Чеська Республіка

Чехія – унікальна туристична країна, що входить до десятки найкрасивіших і найбільш відвідуваних туристами. На її території 130 історичних комплексів, безліч замків – зразків середньовічної архітектури, невимовна природа. "Туристична неминучість" - так називають Чехію. Справді, якщо ваша мета – отримати культурне та естетичне задоволення, то Чехія задовольнить ваші потреби.

"Місто ста веж" - це Прага, що входить до списку місць, що охороняються ЮНЕСКО.


Неможливо розповісти все про Чехію у кількох рядках, історія та культура її багаті та багатогранні. Це старовинні замки та величні храми, чудові палаци та середньовічні міста, архітектура різних стилів та будівель різних епох, неповторна природа та прекрасні заповідники, цілющі джерела та всесвітньовідомі курорти.

Столиця: Прага.
Час: мінус 1:00 від київського часу.
Офіційна мова: чеська.
Валюта: чеська крона.
Віросповідання: католики – 39,2%, атеїсти – 39,8%, протестанти – 4,6%, православні – 3%
Документи для в'їзду: для перетину чеського кордону громадянам України необхідно оформлювати Шенгенську візу

Клімат

Клімат у країні помірний, літо тепле, зима холодна, похмура та волога. Літня погода в Чехії досить приємна через те, що гори, що її оточують, по всьому периметру захищають країну від проникнення вітрів. У зимовий період гори покриваються достатньою кількістю снігу, що дозволяє лижним курортам успішно функціонувати.

Чехія

Кухня

По всій Празі, як і скрізь у чеських містах, розкидані затишні заклади, в яких можна добре випити та чудово поїсти. Справжню чеську кухню можна спробувати практично скрізь, проте найкраще вибирати «гостинці» і «пани», де Ви зможете скуштувати ексклюзивні сорти пива і приготовані за особливими рецептами страви, хоча для того, щоб скуштувати щось надзвичайне доведеться все-таки піти. в ресторан. Раніше в готелі збиралися жителі вулиці для спільного відпочинку, спілкування, гри в карти або шахи, і, звичайно ж, для розпивання пива під нехитру закуску.

Чехи впевнені, що їхнє пиво не менш корисне, ніж мінеральна вода, і п'ють вони його в будь-який час і великими кухлями. Справді, після справжнього чеського пива ніколи не болітиме голова, не буде й інших неприємних наслідків. До традицій пивоваріння в Чехії ставляться якнайсерйозніше. У давнину пивовари могли селитися на відстані не менше милі один від одного, щоб уникнути конкуренції. Якщо громадськість раптом вирішувала, що пивовар почав робити погане пиво, то його напій розливали площею, а власник пивоварні мав би виплатити серйозний штраф. Більше того, таких пивоварів прилюдно карали різками. Можливо, завдяки таким суворим заходам якість виготовлення пива в Чехії завжди була на висоті.

Пиво у Чехії – це не просто напій. На ньому готують супи, замішують тісто, роблять соуси. Супи на пиві ситні та смачні, їх роблять як зі світлим, так і з темним пивом, додаючи сметану, смажену цибулю, кмин, тертий сир, яйця та сухарики. З пивним соусом готують гуляш з кнедликами, у пиві тушкують коропа, використовують пиво та для приготування кляру для риби чи грибів. У пиві вимочують яловичину і кролятину перед приготуванням, після чого на основі цього пива готують солодкий ягідний соус.

Чехія

Гордість національної чеської кухні – «вепрово коліно» - жарке зі свинини з квашеною капустяною, кнедликами та гострим соусом, яке запивають, звичайно ж, пивом. Обов'язково спробуйте смажену гуску, смажені каштани та ковбаски, пудинг та шпикачки з гострим соусом, сочевий суп, гуляш із баранини, запеченого коропа.

У Празі обов'язково потрібно скуштувати кондитерські вироби та випічку – вони самі тануть у роті. Кожна «підступність» відрізняється своїми власними десертами, та й каву тут варять добре. Ціни на випивку та харчування в Чехії не можуть не радувати – повноцінний обід обійдеться Вам вдвічі дешевше, ніж будь-де в Європі.

Покупки

Шопінг у Чехії – це задоволення для будь-якого туриста, тому що тут можна купити все: речі, сувеніри, продукти харчування та багато іншого. Чехія славиться товарами, які можна купити тільки тут та значно кращої якості: скло, кераміка, фарфор, вироби з мережива. Богемський кришталь відомий у всьому світі і експортується до багатьох країн. Вироби із гранату є головними сувенірами з Чехії. Люди вірять, що цей дорогоцінний камінь приносить удачу, охороняє від ворогів, а також допомагає уникнути хвороб серця та кровоносної системи. Музичні платівки з класичною музикою, книги про мистецтво з репродукціями картин – це товар, який можна придбати за прийнятну ціну, причому вибір немаленький. Троянда з Карлових Вар це сувенір, який ви не знайдете більше ніде. Він є трояндою, яку поміщають у мінеральні солі на деякий час, внаслідок чого вона стає «кам'яною» і темно-бурого кольору. Також косметика з мінеральних вод, солей – те, що просто необхідно придбати для себе чи подарунок.

Пам'ятки та культурна спадщина

У короні Чеської Республіки, невеликої за величиною країни, що знаходиться в центрі Європи, виблискує шість перлин, занесених до списку ЮНЕСКО: Прага, Кутна Гора, Тельч, Чеський Крумлов, костел св. .

Найсильнішим магнітом для туристів є Прага, яка вже з часів середньовіччя вважається однією з найпрекрасніших столиць світу. Вона гарна у всі пори року, але особливо у святковий різдвяний період і навесні, коли вона сповнена цвітіння та музики у зв'язку з фестивалем 'Празька Весна'.

Старе місто, де розташовані Празький град (Градчани), Страгівський монастир ордену премонстратів, костели Св. Роха та Вознесіння Богородиці, а також знаменита барочна Бібліотека, собор Святого Віта, Королівський палац, Карлів міст, Староміська і Вацлавська площі, Штернберг-VII XVIII ст.), Злата Вуличка - кілька малесеньких будинків, вбудованих у фортечну стіну, базиліка Св. Йіржі. Мала Країна - Кафедральний собор Св. Миколи, костел Богородиці Урочистої (XVII ст.), Вальдштейнський палац.

Чехія

Нове Місто – Вацлавська площа, Національний музей, пам'ятник Св. В'ячеславу (Вацлаву).

На околицях Праги - карстові Конепруські печери, музей пивоваріння в Пльзені. Лорета - паломницьке місце, Лоретанська скарбниця, в якій виставлені художні вироби та літургійні предмети XVI-XVIII ст., у т.ч. "Сонце Праги" - алмазна дароносиця, промені якої прикрашають 6222 діаманти.

До багатства країни належать численні курорти з цілющими джерелами, наприклад, Карлові Вари та Маріанські Лазні, які давно досягли світової популярності.

Комментарии

1 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!

Человек-пароход 30.01.2012

Последняя фоточка с пивом, ну очень заманчива)