travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Чи потрібні щеплення до Єгипту

Тих, хто планує поїздку і шукає, які щеплення потрібні тим, хто виїжджає до Єгипту, відразу заспокоїмо: жодних обов'язкових щеплень робити не потрібно, з вас не вимагатимуть документи і пропустять до країни.

Сухий і спекотний клімат пустелі не сприяє поширенню інфекцій, так що ризик захворіти на будь-який відпочинок в Єгипті мінімальний. Основну загрозу становлять хіба що шлунково-кишкові захворювання, яких не існує вакцин. Заразитися можна, вживаючи неякісну воду, так що правильний спосіб уберегтися від розладу травлення - дотримуватися правил гігієни.

Тим не менш, є рекомендовані щеплення для поїздки до Єгипту. Їх має сенс зробити незалежно від того, чи ви їдете за кордон, оскільки і в нашій країні вони є рекомендованими.

Дорослим перед поїздкою до Єгипту варто зробити щеплення від гепатиту А, правця та черевного тифу. Дітей лікарі радять вакцинувати від краснухи, паротиту (свинки), дифтерії, кору та гепатиту А.

щеплення для поїздки до Єгипту

Щеплення при поїздці до Єгипту для дорослих

Гепатит А

Ризик заразитись гепатитом А в Єгипті мінімальний, як і у нас на батьківщині. Але захворювання лікується важко та довго. А ось вакцина є високоефективною та здатна захистити від хвороби на 20 років. Щеплення від гепатиту необхідно робити не пізніше ніж за 2 тижні до відпочинку. Вона забезпечить імунітет на 1-15 років. Якщо протягом 6-12 місяців зробити повторну вакцинацію, про гепатит А можна буде не турбуватися цілих 20 років.

Стовпняк

Це досить рідкісне захворювання, у тому числі і для Єгипту, але убезпечити себе від смертельної інфекції є сенс. Заразитися правцем можна через порізи, садна і навіть крихітні подряпини. Ліки від правця не існує, а ось щеплення захищає від хвороби на 10 років.

Черевний тиф

Черевний тиф є досить неприємною і небезпечною хворобою, яка викликає розлад травлення. Заразитися черевним тифом можна найчастіше з водою та їжею. Вакцинація робиться одноразово, імунітет виробляється через 2-3 тижні та тримається до 3 років.

Крім цього, до списку щеплень, необхідних для поїздки до Єгипту на тривалий термін та у віддалені місцевості, дорослим рекомендують включити щеплення від дифтерії, туберкульозу, гепатиту Ст.

щеплення перед поїздкою до Єгипту,

Які зробити щеплення для поїздки до Єгипту для дітей

Якщо ваша дитина проходить вдома стандартну вакцинацію, ви можете ні про що не хвилюватися – в Єгипті для дітей рекомендовані ті ж щеплення, що й у нас. Нижче – кілька основних.

Краснуха

Щеплення від краснухи робиться дитині віком 1 року. Якщо з якоїсь причини вакцинацію не було зроблено, її можна провести в будь-якому іншому віці. Повторне введення вакцини посилює імунітет. Зазвичай щеплення дуже добре переноситься і не дає ускладнень.

Кір

Щеплення від кору роблять двічі – у 12 місяців та 6 років. Як і щеплення від краснухи, її можна повторювати у будь-якому віці, якщо є така потреба. Щеплення в більшості випадків легко переноситься, проте може викликати невелике підвищення температури.

Паротит

Це щеплення також роблять двічі - в 1 рік і в 6-7 років, часто поєднуючи з іншими: від кору, поліомієліту, гепатиту, кашлюку, дифтерії, правця. Реакція на щеплення найчастіше відсутня.

Читайте також: Відпочинок у Єгипті з дітьми

Існують також комбіновані вакцини проти кору, краснухи та паротиту (КПК), які вводяться дітям у 1 та 6 років. Щеплення від дифтерії та правця зазвичай роблять у складі так званої АКДС. Якщо інформацію про вакцинацію втрачено, щеплення від правця можна повторити перед поїздкою в будь-якому віці за 2 тижні.

щеплення при поїздці до Єгипту

Які щеплення до Єгипту не потрібно робити

Малярія

Щеплення від малярії до Єгипту не потрібно робити з двох причин. По-перше, такого щеплення не існує. Вакцина тільки розробляється та з 2015 року використовується лише в деяких країнах.

По-друге, осередків малярії в Єгипті немає. Це хвороба, не властива місцевому клімату. Найближчий осередок захворювання знаходиться в іншій країні і відокремлений від курортних зон Єгипту величезною пустелею, непереборною для комарів.

Жовта лихоманка

Це тяжке вірусне захворювання, яке, як і малярія, переноситься комарами. Попри чутки, в Єгипті такої хвороби немає згідно з офіційними даними ВООЗ.

Залежно від ситуації, у той чи інший період можуть бути рекомендовані додаткові щеплення від інших хвороб. Необхідні щеплення хіба тільки тим, хто планує подорожувати Єгиптом поза курортними зонами.

Читайте також: Сімейний відпочинок у Єгипті

Якщо ви збираєтеся відпочивати в готелі та виїжджати на організовані екскурсії з групою, вам достатньо буде мати аптечку, медичну страховку та суворо дотримуватись правил гігієни:

✔ Обов'язково мийте руки. Особливо слідкуйте за чистотою рук у дітей.
✔ У жодному разі не користуйтеся жодною водою, крім бутильованої.
✔ Уникайте напоїв із льодом, оскільки лід часто робиться з неякісної води.
✔ Не купайтеся у водоймах, не пристосованих для цього: зі стоячою, квітучою, прісною водою.
✔ Не потрібно знаходитися поблизу води, що стоїть, а тим більше ходити по ній або навіть близько (включаючи калюжі) або мити руки.
✔ Уникайте будь-яких продуктів, які не пройшли термічну обробку або швидкопсувні продукти, включаючи молочні та кисломолочні продукти. У жодному разі не їжте немите фрукти.
✔ Утримайтеся від обідів у сумнівних кафе та не купуйте їжу з рук.
✔ Щоб захиститися від укусів комах, носіть одяг, що закриває тіло, та користуйтеся репелентами, купленими в цій країні.
✔ Не треба чіпати ні свійських, ні диких тварин та птахів.

Якщо ви все ж таки вирішили вакцинуватися перед поїздкою, потрібно сказати, що всі вищезгадані щеплення переносяться добре, робляться нескладно і практично не мають протипоказань.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!