travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Готуємось до Європи: умови безвізу для України

Вже в червні для українців набуде чинності безвізовий режим із Європою. Для туристів це в першу чергу означає можливість їздити в Європу по турах, що горять, і акційним авіаквиткам.

Щоб потрапити до ЄС, потрібно буде лише пред'явити паспорт на кордоні та розповісти мету поїздки. Але що ближче заповітна дата, то більше з'являється запитань. Що потрібне для безвізового в'їзду? Які документи потрібно брати із собою? Чи не можуть пропустити на кордоні? Про все це розповідаємо у статті.

Зміст статті:

Країни безвізового в'їзду до ЄС
Умови безвізового режиму для України
Документи для безвізового в'їзду до ЄС:
• Біометричний паспорт та безвізовий режим
• Мета поїздки та її підтвердження
• Фінанси та підтвердження платоспроможності
• Страхування

З якими країнами Євросоюзу буде безвізовий режим

Безвізовий режим для України діятиме по всій Європі: у всіх країнах ЄС, а також у кількох державах Шенгенської зони, які не входять до ЄС. З іншими країнами регіону безвіз для України діє. Таким чином, з червня 2017 року українці зможуть їздити за паспортом більш ніж до 30 країн Європи.

Країни безвізового в'їзду до ЄС на карті:


Куди не пустять безвізом з ЄС

Тепер простіше запам'ятати, куди не можна поїхати безвізом, ніж навпаки. Візовий режим зберігається лише в кількох випадках:

1. Як і раніше потрібна віза до Британії та Ірландії, включаючи їх території за межами Європи (острова в Тихому океані та інші);

2. Заморські території деяких країн Європи (Франції, Нідерландів) протягом перехідного періоду залишаться закритими для безвізового в'їзду, але з часом візи мають бути скасовані;

3. У Косові, чия територія офіційно не визнана Україною як окрема держава;

4. Гібралтар можна відвідати з організованою екскурсією лише на 1 день.

Умови безвізового режиму для України

Перебувати в Європі без візи дозволяється не більше ніж 90 днів протягом 6 місяців. При цьому в'їзд буде максимально спрощений, а дозвіл видаватиметься на кордоні. У більшості випадків прикордонники попросять тільки паспорт і поцікавляться, куди ви їдете і навіщо.

Документи для безвізового в'їзду до ЄС:
✔ Біометричний закордонний паспорт;
✔ Підтвердження мети поїздки;
✔ Підтвердження платоспроможності;
✔ Страхування.

Наскільки простіше їздитиме до Європи? Історія поїздок, як і раніше, має значення. Якщо ви подорожували багато і часто, процедура контролю буде лише формальністю. Тим, хто їде вперше, краще подбати про документи, особливо у перші місяці безвізового режиму із Євросоюзом.


На кордоні попросять тільки документи, які вам потрібні в поїздці.
Про численні довідки можна забути!

Незважаючи на те, що для в'їзду потрібні будуть деякі документи, потрапити до Європи стане значно простіше: з введенням безвізу кількість відмов знизиться в багато разів. Не пропустити можуть лише тих, хто викличе справді серйозні підозри. Головне, на кордоні не попросять тих документів, які вам не потрібні у поїздці. Довідки про володіння майном та найближчих родичів в Україні можна сміливо залишати вдома.

Щоб не перевищити дев'яностоденний термін, для підрахунку днів створено зручний «шенгенський калькулятор» . Якщо ж залишитись у Європі необхідно довше, ніж на 3 місяці, потрібно буде отримати спеціальну національну візу. Після закінчення терміну її дії можна скористатися своїм правом на перебування у Європі до 3 місяців просто за паспортом.

Робота та безвізовий режим . Безвіз не поширюється на поїздки з метою оплачуваної роботи. Для будь-яких видів заробітку, у тому числі й тимчасової, сезонної, проектної роботи, як і раніше, потрібно буде оформити візу типу D.


Згідно з правилами, безвізовий в'їзд дозволено для будь-яких видів туристичних подорожей,
ділових поїздок та короткострокового навчання.

«Старий» паспорт та діючі візи . Їздити безвізом без біометричного паспорта не вийде. Щоб подорожувати зі звичайним паспортом, потрібна буде Шенгенська віза. Відкриті візи залишаються чинними до закінчення терміну їхньої дії.

Також зазначимо, що правила безвізового режиму для України дозволяють їздити до ЄС будь-якої країни. А тепер докладно які документи потрібні для безвізу.

Документи для безвізового в'їзду до ЄС

Паспорт для безвізового режиму

Щоб подорожувати Європою без попереднього оформлення візи, знадобиться закордонний біометричний паспорт . Закордонний паспорт старого зразка для цих цілей не підійде. Паспорт для безвізу має чіп, де знаходиться інформація про відбитки пальців, електронне фото та підпис власника. На наявність чіпа вказує значок під написом "Ukraine Passport":

Ще раз наголосимо, що власникам звичайних паспортів без чіпа в'їзд до Європи не заборонять. Але їм, як і раніше, потрібно буде відкривати візу. При цьому наявність візи як такої не дає жодних привілеїв та гарантій на в'їзд.

Отримати короткострокову Шенгенську візу за біометричним паспортом буде не можна - у цьому просто немає сенсу.

Якщо при оформленні біопаспорта не вдалося зняти відбитки, це не стане на заваді безвізовому в'їзду до ЄС. Головне – це наявність самого документа встановленого зразка.

Нюанси безвізу для дітей: який потрібний паспорт?

Є раніше діти могли їздити батьківським паспортом, в який вклеювалося фото дитини, то з квітня 2018 року така система припиняє своє існування.


На кожного неповнолітнього, незалежно від віку, потрібен окремий паспорт та дозвіл від батьків, якщо вони не супроводжують дитину.

Варто врахувати, що у дітей віком до 12 років не беруть відбитки пальців та підпис. Але на рівень «біометричності» паспорта це не впливає.

З 14 років біометричний паспорт оформляють лише за наявності внутрішньої id-картки, а його оформлення займає до 20 днів. Відповідно, якщо ви хочете виїхати з дитиною відразу після досягнення чотирнадцятиліття, про оформлення біопаспорта краще подбати заздалегідь.

Мета поїздки та її підтвердження

Умови безвізового режиму дозволяють їздити до Європи не з приводу. Для довгострокового навчання та оплачуваної роботи потрібно відкривати спеціальну візу. За порушення цього правила надалі можуть заборонити в'їзд до Євросоюзу.

Для яких цілей дозволено безвізовий в'їзд до Європи:

Подорожі: будь-які види туристичних поїздок, будь-то «пакетний» тур з проживанням у готелі, подорож на автомобілі, похід з наметом, поїздка до близьких чи знайомих, шопінг, візити на культурні заходи та просто прогулянка у вихідні.

Бізнес-поїздки: відрядження, співбесіди, підписання договору про працевлаштування, переговори та пошук партнерів з бізнесу.

Короткострокове навчання: будь-які семінари, курси, стажування та конференції, якщо вони не перевищують встановлений 90-денний термін.

Документи для безвізового режиму, що підтверджують мету поїздки

При перетині кордону необхідно буде підтвердити мету візиту. У більшості випадків досить просто розповісти, куди ви їдете.

Підготуватися слід тим, хто:
- мандрує вперше, має відмови у візі або не має у паспорті достатньо штампів;
- подорожує за чужий рахунок, немає достатньо коштів на карті;
- подорожує складним маршрутом;
- Зовсім не знає іноземної мови.

Хоча офіційних паперів більше не потрібно, постарайтеся зробити розповідь про вашу поїздку якомога прозорішою.

Мандрівники визначають самі, які документи для безвізу можуть підтвердити мету візиту. Залежно від поїздки це можуть бути:

✔ Проїзні документи у зворотний бік (паперові чи електронні) - за винятком бізнес-поїздок та подорожей на авто;
✔ Бронь житла або дані про те, де та у кого ви збираєтеся зупинитися;
✔ Інформація про запланований маршрут;
✔ Квитки на заходи, запрошення на зустріч.

Мандрівникам, які обрали складний маршрут на автомобілі або з наметами, краще підготувати інформацію про сам маршрут та його подробиці: наприклад, де плануються зупинки, ночівлі.

Як поїхати в гості безвізом

Якщо збираєтесь зупинитися у друзів або родичів, майте при собі їх контакти, щоб співробітники прикордонної служби могли зв'язатися з ними за потреби. Проте, в офіційних запрошеннях, завірених печатками, немає потреби.

Зазначимо, що броня житла як така – це не обов'язкова умова безвізового в'їзду. Одноденна подорож до Європи на шопінг не вимагає бронювання готелю.

Фінансові кошти для поїздки та підтвердження платоспроможності

Єдине питання, яке цікавить службовців на кордоні: чи спроможний мандрівник оплатити свою поїздку і благополучно повернутися назад. Тому за безвізового режиму всі документи, які ми збирали на візу, не знадобляться. Рухи за рахунком, дані про зарплату, спонсорство та документи на майно брати не потрібно.

Насправді перевірка платоспроможності відбувається дуже рідко, і ще рідше недостатня кількість коштів може стати перешкодою до поїздки.

У більшості випадків досить буде просто показати карту. Як підтвердження підійде будь-який спосіб, щоб показати активну суму на вашому рахунку: свіжий витяг з рахунку, чек з банкомату і навіть дзвінок до банку.

Скільки грошей потрібно брати із собою?

Сума грошей, необхідна для подорожі, розраховується повністю індивідуально. При цьому потрібно враховувати і клас житла, і обрану систему харчування. Так, якщо ви забронювали тур по системі «все включено» (і можете це підтвердити), витрат буде менше, ніж ви оплачували тільки сніданки.

Так само, якщо ви їдете на запрошення за чужий рахунок, вам не знадобиться значна сума для подорожі.


Готівку, крім як на дрібні витрати, возити не прийнято.
Усі основні засоби можуть бути на карті.

При перетині кількох кордонів прикордонник відштовхуватиметься від норми своєї країни, а не тієї, яка є метою вашої подорожі. Бажано, щоб у вас був певний запас грошей та/або можливість взяти кредит.

Хоча жорстких правил безвізового режиму щодо фінансів немає, кожної країни є офіційно рекомендовані суми щодня поїздки :

Бельгія: 45 €, якщо ви зупиняєтеся у фіз.особи, 95 €, якщо ви бронюєте готель
Болгарія: 50 €
Німеччина: 45 €
Греція: 50 € для дорослих та 25 € для дітей
Данія: 50 €
Ісландія: 35 €
Іспанія: 66 € на день, але не менше 600 € на весь період подорожі
Італія: 269 € до 5 днів
Латвія: 14 €
Ліхтенштейн: 91 € та 30 € для студентів (з підтвердженням)
Литва: 40 € до 5 днів
Мальта: 48 €
Нідерланди: 34 €
Польща: 71 € терміном до 3 днів, 23 € терміном більше 3 днів
Португалія: 40 €
Румунія: 50 € на день, але не менше 500 € на весь період подорожі
Словаччина: 56 €
Словенія: 70€ для дорослих, 35€ для дітей у супроводі батьків
Фінляндія: 30 €
Франція: середня сума - 65 € (32 € для осіб, які мають підтвердження житла, 120 € - для тих, хто не має)
Хорватія: 100€ або 50€, коли поїздку оплачує мешканець Хорватії
Чехія: 40 € при поїздці до 30 днів, 80 € при поїздці понад 30 днів
Швеція: 45 €
Швейцарія: 91 € та 30 € для студентів
Естонія: 86 €
Для Австрії, Кіпру, Люксембургу та Норвегії сума визначається в індивідуальному порядку.

Страхування

Медична страховка не обов'язкова, але рекомендується. Лікування за кордоном коштує дорого, а відкриття страховки займає 10 хвилин і коштуватиме приблизно 150 грн.

У свою чергу, при поїздці автомобілем страховка обов'язкова . Зазвичай "Зелену карту" можна придбати безпосередньо на кордоні.

І на закінчення, ніж умови безвізу кращі?

На практиці в'їзд до Європи стане значно простішим. По суті, все, що потрібно для в'їзду, - це документи, які ви у будь-якому разі візьмете із собою. Досвід інших країн переконливо показує, що кількість відмов при безвізовому режимі стає значно меншою.

У травні для українців запрацював сайт "Відкрий Європу" , який допоможе розібратися з численними питаннями щодо умов безвізового в'їзду до ЄС.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!