travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Ком Омбо

Ком Омбо

Ком-Омбо – населений пункт, який з'явився в період торгівлі між Червоним морем та долиною Нілу. В даний час стародавнє місто поховано під піском, розчищено лише головний храм Ком Омбо , що знаходиться на піднесенні і добре помітне з Нілу. Цей храм вважається незвичайним, оскільки був збудований з двох сусідніх храмів, правий був Себеку , богу родючості, лівий присвячений Хароерісу , сонячному богу війни. У центрі першого двору храму збереглися фрагменти вівтаря із двома невеликими басейнами, куди стікала жертовна волога для двох богів.

На зовнішній поверхні храмової стіни збереглися численні сцени предстоя царів перед різними божествами, серед яких знаходиться знаменитий рельєф із зображенням ритуальних та хірургічних інструментів. У задній стіні храму збереглися хибні двері, в центральній ніші яких збереглися зображення «вух, що чують», «бачать» очей і власне фігур двох богів, причому Себек тримає в руках скіпетр з головою лева, а Хорур — ніж з людськими ногами.

Неподалік храму знаходиться складна система каналів і басейнів, у яких колись містилися священні крокодили. На місці, де були знайдені багатозначні поховання цих крокодилів, в особливих глиняних саркофагах, знаходилося невелике святилище Хатхор .

Читайте також: Що подивитися в Єгипті

Після реставрації, яка тривала близько двох років, храм відкрили для відвідин. Експонати, які ви зможете побачити в музеї – статуї божеств стародавнього Ком-Омбо, Себека та Хорура , муміфіковані крокодили, предмети божественного культу.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!