(099)710-11-50 Київ
Перейти к поиску тура

Небезпечні тварини Шрі-Ланки

Ви давно мріяли вирушити на райський острів в Індійському океані, уявляли, як будете ніжитись на білому пляжі під шум хвиль і, нарешті, переглянувши всі тури на Шрі-Ланку, знайшли саме той, який Вам потрібен. І тут, пошукавши інформацію про країну на різних форумах, Ви дізнаєтеся, що тваринний світ Шрі-Ланки - це не тільки величні слони та повільні черепахи. Виявляється, що небезпечні та отруйні тварини Шрі-Ланки підстерігають Вас на кожному кроці і намагаються зіпсувати Вам відпочинок. Але чи це так? Чи є змії на Шрі-Ланці? Чи дійсно там можна зустріти крокодилів, акул, отруйних павуків, скорпіонів та малярійних комарів? Спробуймо розібратися, яких тварин і комах варто остерігатися і як уникнути неприємних наслідків від зустрічі з ними.

Читайте також: Найкращі пляжі Шрі-Ланки

Змії на Шрі-Ланці є. Від нешкідливих та неотруйних видів на кшталт зеленої плетевидки, яка є тропічним аналогом нашого вужа, до небезпечних гадюки Рассела, піщаної ефи та кобри. Але шанси зустріти їх у світлий час доби та ще й на курортній території дуже низькі. Як правило, плазуни вважають за краще залишатися на більш звичній для себе території: у джунглях, лісах. Тому, вирушаючи на екскурсії вглиб острова або в національні парки, одягайте щільні кросівки та штани та уважно дивіться під ноги. Після заходу сонця, прогулюючись територією готелю, намагайтеся не сходити з освітленої місцевості, обходьте стороною повалені стовбури дерев, каміння та пні, не ходіть босоніж, і, знову ж таки, стежте за тим, куди ступаєте. Що робити, якщо Ви зустріли змію? Основних рекомендацій кілька: головне - не робіть різких рухів, замріть і повільно починайте відступати назад, не повертаючись спиною до змії. Як правило, змія рада раптовій зустрічі не більше за Вашу, тому може спробувати налякати Вас, але атакувати навряд чи стане. Так, зазвичай, гадюка Рассела в момент небезпеки не кидається на людину, а згортається кільцем і голосно шипить.

Небезпечні тварини Шрі-ЛанкиНебезпечні тварини Шрі-Ланки

Є на Шрі-Ланці і крокодили . Наприклад, представників болотного крокодила, що мирно лежать, можна побачити біля водойм у національних парках Яла і Бундала. Ви можете сфотографувати їх здалеку під наглядом парку рейнджерів. Інші крокодили Шрі-Ланки мешкають у водоймах досить віддалених місцевостей острова. Так що навряд чи Ви побачите цих рептилій, якщо тільки не вирушите вглиб острова заради зустрічі з ними.

Читайте також: Азія кличе! 8 причин, щоб вибрати Таїланд, Шрі-Ланку та Гоа

Акули на Шрі-Ланці також зустрічаються. Наприклад, акула-нянька, яка зовні більше схожа на сома і цілком нешкідлива для людини. Ще тут є рифова акула - невеликий зріст (близько 130 см) допомагає їй плавати дуже стрімко і з'являтися раптово, застигаючи зненацька дайвера. Але ці акули в цілому досить безпечні, атаку може спровокувати лише запах крові, якщо Ви, наприклад, полюєте гарпуном. До того ж, рифові акули зустрічаються рідко і плавають далеко від берега. Крім акул, у водах океану у Шрі-Ланки можна зустріти ската-хвостокола, який відпливає геть побачивши людину.

П'явки на Шрі-Ланці радше неприємні, ніж небезпечні. Вони не переносять малярію, але ранки після їх укусів довго не гояться. В основному п'явки мешкають у місцях з високою вологістю, у кущах та чагарниках, найчастіше в глибині острова. Особливо активні у сезон дощів. Вирушаючи на прогулянку або екскурсію далеко від курортної території, надягніть щільні шкарпетки і заправте в них штани або накрийте джинсами, перев'язаними гумкою. П'явки можуть дуже спритно дертися по тілу, тому частіше оглядайте шию та руки. Якщо п'явка присмокталася, не намагайтеся віддерти її самостійно, краще запаліть запальничкою, і вона відпаде сама.

Небезпечні тварини Шрі-ЛанкиНебезпечні тварини Шрі-Ланки

Москіт або малярійний комар на Шрі-Ланці — мабуть найпоширеніша фобія туристів на острові. І даремно. У багатьох регіонах острова москітів немає зовсім, а в тих курортних місцях, де вони все-таки водяться, комарів не так вже й багато, точно не більше, ніж у наших широтах. Шрі-Ланка офіційно не є осередком малярії і на час звичайного туристичного відвідування країни достатньо скористатися репелентом у вигляді мазей або аерозолів, крім того, практично в кожному готелі, навіть у найскромнішому, є протимоскітні пологи над ліжками, а в багатьох готелях у номері надають фумігатор із регулярним поповненням пластин.

Гекони , варани та інші ящірки Шрі-Ланки безпечні для людини і швидше за все просто спробують втекти, побачивши Вас.

Крім цього, на острові дуже багато мавп, але вони не агресивні, хоча й поводяться фривольно та безстрашно. З ними потрібно бути дуже уважними, адже, підійшовши за їжею, вони можуть спритно зникнути з-поміж вашої сумки, фотоапарата або інших цінних речей. Трохи обережності не завадить і у спілкуванні зі смугастими пальмовими білками, яких більшість туристів вважають бурундуками: краще не годувати їх з рук і стежити, щоб вони не залізли в сумку. А загалом це дуже милі та доброзичливі звірята.

Як бачите, виконуючи нескладні рекомендації щодо безпеки на Шрі-Ланці, можна не хвилюватися про відпочинок і чудово провести час на цьому дивовижному острові-заповіднику, де людина живе у мирі та злагоді з природою.

Читайте також:

Визначні місця Шрі-Ланки

Що привезти зі Шрі-Ланки

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!