travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Акліматизація: профілактика, симптоми, лікування

Акліматизація у дітей

Акліматизація – це природна реакція людського організму зміну умов довкілля: температури повітря, вологості, часового поясу, висоти над рівнем моря, продуктів харчування, води та інших. Багато людей реагують на різку зміну погоди навіть у звичайних домашніх умовах, не кажучи вже про повну зміну клімату.

Симптоми акліматизації

Прояв акліматизації може залежати від типу природних умов, що змінилися. Наприклад, на тих, хто вирішив провести відпочинок на морі, впливатимуть насамперед підвищення температури та вологості, а також сильне сонячне випромінювання. У горах скоріше дадуть про себе знати зниження концентрації кисню в повітрі та зміна тиску. Додайте до цього втому або стрес від дороги, зміну живлення та води, зміну часових поясів та режиму сну, які є каталізаторами прояву симптомів акліматизації.

Якщо нові умови, в яких виявляється людина, не надто відрізняються від звичних, а організм – здоровий і підготовлений, то зміни, спричинені акліматизацією, відбуватимуться не так помітно.

Основні симптоми акліматизації: підвищення температури тіла, сонливість, слабкість, порушення сну, нудота, блювання, втрата апетиту, розлад шлунка, запаморочення, біль голови, біль у горлі. Дуже часто слабкість, температуру та біль у горлі помилково приймають за простудні захворювання та починають приймати медикаменти, у тому числі й антибіотики, яких можна уникнути.

Акліматизація у дітей, людей похилого віку і людей з хронічними захворюваннями, як правило, виражається найбільш яскраво. Зокрема, багато педіатри не радять вивозити дітей до трирічного віку в місця відпочинку з кліматичними умовами, що разюче відрізняються. Оскільки далекі поїздки та акліматизація у такому ранньому віці можуть принести більше дискомфорту, ніж користі.

Лікування акліматизації медикаментами - заняття, яке навряд чи принесе користь і блискавично прибере симптоми. Акліматизацію краще запобігти чи хоча б мінімізувати її прояви. Як уникнути акліматизації? Є кілька нескладних методів, яких Ви можете вдатися ще під час підготовки до поїздки і вже прибувши на відпочинок.

Профілактика акліматизації

Щоб допомогти процесу акліматизації пройти непомітно, виконайте такі рекомендації:

1. Якщо Ви плануєте вирушити в місцевість з іншим часовим поясом, почніть змінювати порядок сну ще вдома, за кілька днів до вильоту. Можна почати коригувати час сну на півгодини-годину на день.

2. Якщо є можливість, сплануйте свою відпустку так, щоб перший день провести ще вдома, готуючись до подорожі в спокійній обстановці, а потім, повернувшись, також провести день-два будинку, щоб реакліматизація пройшла менш помітно.

3. Для відпочинку в місцевості з іншим кліматом рекомендуємо відводити як мінімум 8-10 днів. У такому випадку після одного-двох днів акліматизації Ви зможете насолодитися відпочинком у повній мірі. Якщо Ви подорожуєте з дітьми, то бажано брати ще тривалішу відпустку, оскільки дитяча акліматизація може тривати до 5 днів.

4. Займіться зміцненням імунітету до подорожі. Для цього можна приймати комплексні вітаміни, які порадить лікар, виходячи із потреб Вашого організму. Також можна почати приймати трав'яні настої. Наприклад, настойку кореня женьшеню або настоянку елеутерококу. Ці засоби допоможуть не лише знизити чутливість до змін природних умов, а й підвищать опірність організму до простудних захворювань.

5. Приїхавши на місце відпочинку, допоможіть організму поступово пристосуватися до нових умов. Для цього в перші дні краще утриматися від тривалих екскурсій або сонячних ванн, забезпечити поступовий перехід до страв місцевої кухні, дотримуватись звичного режиму харчування, не переїдати, добре висипатися, пити достатньо рідини (найкраще підійде бутильована вода).

Нерідко після повернення додому відбувається зворотний процес звикання до кліматичних умов – реакліматизація. Симптоми її дуже схожі з акліматизацією, і найкраще, що Ви можете зробити в цей період для свого організму – поступово повертатися до роботи та звичних занять, багато відпочивати та відновлювати свої сили за допомогою правильного харчування.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!