travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Куди поїхати покататися на лижах узимку: найкращі гірськолижні курорти Європи

Взимку гірськолижні курорти Європи надають широкі можливості активного відпочинку в горах. Найдешевші лижні курорти розташовані у Болгарії, Польщі, Туреччині, Грузії, Словаччині.

Якщо ви шукаєте, де покататися взимку на лижах з комфортом, цінуєте високу якість обслуговування та інфраструктуру, придивіться до гірськолижних курортів Австрії, Франції, Італії, Андорри.

Зимові гірськолижні курорти відрізняються і за складністю трас: одні підійдуть новачкам, інші оцінять туристи, які вже вміють добре кататися.

Великою перевагою гірськолижного відпочинку в Європі є не лише ціна та близьке розташування, а й відсутність необхідності оформляти візу. Отже, куди поїхати на лижі за кордон цієї зими?

Гірськолижний відпочинок у Польщі

Польща – найближча країна для катання на лижах, а найпопулярніший польський гірськолижний курорт – Закопане. Взимку все туристичне життя не випадково зосереджується в цьому містечку: це єдиний курорт Польщі, де гори дуже схожі на Альпи.

Ще один плюс відпочинку у Закопані – 10 спусків різної складності, як для новачків, так і для досвідчених лижників. Траси обладнані сніговими гарматами, витягами, освітленням у вечірній час.

Головний гірськолижний курорт Польщі має чудову інфраструктуру для туристів: тут є вибір дискотек та нічних клубів, організовуються екскурсії та кінні прогулянки до найближчого Національного парку. Крім цього, у Закопані можна викупатися у відкритих термальних джерелах, а також познайомитись із незвичайною національною культурою.

Гірськолижна Туреччина

Улудаг - найвідоміший гірськолижний курорт Туреччини. Крім різноманітних трас, тут є й інші вигідні переваги, які роблять гірськолижний відпочинок у Туреччині одним із найпопулярніших напрямків узимку.

По-перше, це харчування "все включено". По-друге, практично кожен готель в Улудазі має свій витяг, яким гості готелю користуються безкоштовно. Завдяки наявності пологих схилів та чудової екології, Улудаг – ідеальне місце, щоб поїхати кататися на лижах з дітьми.

Гірськолижні курорти Болгарії

Якщо ви шукаєте бюджетні варіанти, де покататися на лижах узимку, Болгарія стане одним із найкращих напрямків. У Болгарії є кілька найпопулярніших гірськолижних курортів: Банско, Боровець, Пампорово.

Хоча Банско - найновіший болгарський лижний курорт, він стрімко набирає популярності за рахунок довгого сезону катання, який триває тут із грудня до кінця квітня, чудового снігового покриву та розвиненої інфраструктури.

У розпорядженні туристів – 6 трас на висоті до 2,5 км, а також великий вибір готелів під різний бюджет. Незважаючи на те, що Банско є гірськолижним курортом Європи, що найбільш швидко розвивається, відпочинок тут буде недорогим.

Боровець же має репутацію найпрестижнішого гірськолижного курорту Польщі. Тут розташована чудова лижна школа, 18 різноманітних трас, а сезон катання триває з листопада до травня.

Гірськолижний відпочинок у Грузії

Зі всіх гірськолижних курортів Грузії лідером зимового відпочинку є Гудаурі. Унікальні природні умови та різноманітний рельєф, відсутність лавинної небезпеки, а також велика популярність серед інвесторів з року в рік приваблюють дедалі більше туристів.

Головна особливість Гудаурі – чудові умови для фрірайду, а також особливо довгий сезон катання, який триває тут 7 місяців.

Гірськолижна Словаччина

Ясна у Словаччині – ще один бюджетний лижний курорт, який чудово підійде як для відпочинку з дітьми, так і для досвідчених лижників. Загальна протяжність 40 трас у словацькій Ясні становить 50 км, а 27 витягів обслуговують понад 30 тисяч туристів щогодини.

Крім катання, в Ясні добре розвинена туристична інфраструктура з вибором вечірніх розваг та екскурсій. Ясна у Словаччині заслужено вважається найкращим гірськолижним курортом Східної Європи.

Гірськолижні курорти Австрії

На питання, куди поїхати покататися на лижах, багатьом одразу згадається Австрія. Найвідоміші гірськолижні курорти Європи розташовані саме тут. Невипадково зимовий відпочинок в Австрії настільки популярний: тут величезна кількість трас, бездоганно доглянуті схили та чудовий сервіс.

Серед численних курортів Австрії для катання на лижах варто відзначити Ішгль і Зельден. Гірськолижний відпочинок у Зельден здивує сонячною погодою, особливо м'яким кліматом, а також величезним вибором спусків, яких тут понад 100.

Ішгль здатний запропонувати все, що тільки можна побажати: безпечні рівнинні траси та екстремальні спуски високої складності, цілинний сніг і велика кількість сонячних днів. Ішгль вважається модним і престижним гірськолижним курортом, і в окрузі є чимало місць, де можна добре провести час, крім катання.

Гірськолижна Франція

Незабутні краєвиди французьких Альп налічують понад 200 курортів для катання на лижах. Саме у Франції розташований найвідоміший гірськолижний курорт світу – Куршевель. Завдяки такій популярності, тут величезний вибір готелів та варіантів відпочинку. При цьому трас для катання в Куршевелі настільки багато, що навряд чи за одну поїздку можна буде спробувати їх усі. Чи варто говорити, що схили Куршевеля підійдуть туристам усіх рівнів: від безпечних спусків для дітей до професійних олімпійських трас.

Рельєф долини Шамоні у Франції вважається всесвітнім надбанням. Шамоні також відома тим, що саме тут було проведено першу в історії зимову Олімпіаду. У Шамоні популярний не лише гірськолижний відпочинок: тут можна спробувати себе у різних видах альпінізму, рафтингу та навіть планеризму.

Гірськолижні курорти Італії

Відпочинок в Італії можливий не тільки на морі, тому що для любителів гірськолижного спорту тут є цілих шість регіонів, найпопулярнішим з яких є Доломітові Альпи. Туристів зимові курорти Італії зачаровують краєвидами навколишніх сіл, що розташувалися біля підніжжя розкішних гір. А самі гори вражають різноманітними схилами.

Доломітові Альпи включають низку курортних регіонів, що відрізняються за рівнем складності та різноманітністю видів відпочинку. Найвищі спуски – з висоти 3,5 км – розташовані на курорті Валь-д'Аоста, який одночасно вважається і найелітнішим в Італії. Курорти регіону Доломіті-ді-Брента відрізняються мальовничими краєвидами та чудовою інфраструктурою для молодіжного відпочинку. У свою чергу, курорт Тренто та містечко Тергало підійдуть тим, хто любить покататися на лижах, проте не є затятим фанатом гірськолижного відпочинку. У Тренто їдуть, щоби насолодитися спокійним відпочинком серед прекрасної природи, екскурсіями та атмосферою традиційної Італії.

Гірськолижний відпочинок в Андоррі

Список кращих гірськолижних напрямків Європи варто завершити Андоррою, адже саме тут розташовані недорогі гірськолижні курорти, які за технічними умовами та рівнем сервісу є чудовою альтернативою дорогим європейським курортам. Крім цікавих трас, Андорра має й інші плюси. Насамперед, це можливість повернутися з відпочинку з вигідними покупками, адже Андорра – це зона безмитної торгівлі. По-друге, урізноманітнити гірськолижний відпочинок в Андоррі можна вечірніми прогулянками чарівними середньовічними вуличками та захоплюючими екскурсіями.

Одним із найцікавіших гірськолижних напрямків в Андоррі є долина Грандваліра. Її курорти пропонують різноманітні умови для катання, включаючи бігові лижі, фрістайл, халф-пайп та інші.

Як вибрати гірськолижний курорт?

Серед усього різноманіття варіантів, куди поїхати покататися взимку на лижах, необхідно вибрати лише один. Ось на що варто звернути увагу:

- Різноманітність трас. Якщо ви тільки починаєте кататися на лижах і не відносите себе до фанатів цього виду відпочинку, пригляньте курорт з гарною екскурсійною програмою та різноманітністю розваг. Більш досвідченим лижникам, які хочуть основний час провести на схилах, краще вибрати курорт з різними трасами, щоб той самий маршрут не встиг набриднути в поїздці.

- Висота курорту. Чим вище розташований курорт, тим краще його сніговий покрив. Найкращі умови для катання розпочинаються на висоті від 2000 метрів.

- Технічні умови. Недостатня кількість витягів може перетворити відпочинок на нескінченне стояння в чергах. Якщо готель віддалений від зони катання, до неї потрібно буде добиратися автобусом, що також може бути не дуже зручно. Хороше технічне оснащення трас та продумане сполучення на курорті – важливий фактор гарного відпочинку.

- Пора року та погода. Гірськолижні курорти відрізняються м'якістю погодних умов. Є в зимовому відпочинку і свій оксамитовий сезон: у лютому-березні, коли сніговий покрив ще досить стійкий, а кількість сонячних днів помітно більша.

Комментарии

3 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!

Татьяна 13.01.2012

Лучше ехать в феврале. в марте активно сходят лавины,и снег уже тает. март - это лучше для наших карпат.

Маша 13.01.2012

Катались на сноуборде с мужем в Польше, понравилось очень. Вот хотим еще куда то съездить. Опираясь на комментарий Татьяны скорее всего это будет Австрия. Скажите, а есть вероятность того что в марте снега не будет вообще? как то страшно рисковать и кататься в болоте.

Татьяна 13.01.2012

да,в Австрии прикольно, только снегом засыпало!!! я люблю кататься в "бархатный сезон" в феврале - марте, когда едешь уже свитере, но на лыжах.