travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Монастир Святої Катерини

Монастир св. Катерини – святе місце, відзначене Біблією, знаходиться біля підніжжя гори Мойсея, точніше в ущелині між горами Мойсея та Святої Єпістимії.

Монастир отримав свою назву на честь святої мучениці Катерини, яка походила родом із заможної родини та була переконаною християнкою. У 305 році вона була страчена за відмову зречення християнства. Засновник Ісламу пророк Мухаммед, арабські халіфи, турецькі султани і навіть сам Наполеон сприяли монастирю. За довгу історію існування обитель ніколи не була захоплена, пограбована чи просто пошкоджена.

Читайте також: 10 найцікавіших місць для відпочинку в Єгипті

Головні святині обителі – кущ Неопалимої Купини, з полум'я якого Господь вперше закликав Мойсея на пророче служіння народу Ізраїлю, та мощі св. великомучениці Катерини (глава і правиця), що зберігаються у вівтарі соборного храму. Через спеціальний коридор, збоку у вівтар можуть заглядати усі туристи. А ось до мощей туристи підійти ніяк не можуть – вони розташовані у протилежній від коридору частині вівтаря.

Побачити колекцію черепів ченців, які служили тут протягом усієї історії існування монастиря, можна у склепі під каплицею Святого Трифона. Сам цвинтар невеликий, ченці не можуть покинути його і після смерті. Після закінчення певного терміну останки вилучають із могил, обробляють і переносять у склеп, звільняючи місце нових поховань.

Святі цінності монастиря становлять найдавніші ікони, кількість яких обчислюється сотнями, та унікальна Синайська бібліотека. Бібліотеку відкрили німецькі та російські вчені на початку минулого століття, а зараз її опікується ЮНЕСКО. У монастирському музеї виставлено частину цінних книг із Синайських зборів, а в кімнатах музею, влаштованих у північній монастирській стіні, звучить тихий церковний спів.

Читайте також: Християнські святині Єгипту

Потрапити на службу туристам неможливо. Екскурсії проводяться з 8 до 12 ранку: після Літургії та до другої служби, коли хвіртка обителі закривається для туристів.

Неподалік монастиря знаходиться містечко Сент-Катрін, де жителі обслуговують туристів. Тут збудовано кілька готелів, ресторани, торговий центр.

Комментарии

1 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!

Мария 23.01.2016

Мир Вам! Извините за мой коммент. Я верующий человек и почитаю Святую Екатерину.Мне бы хотелось ёё колечко. с монастыря.Кто бы подсказал ,откуда можно .кто бы мог прислать мне.Спасибо Вам.