(099)710-11-50 Київ
Перейти к поиску тура

Пам'ятки Болгарії

Що можна побачити в Болгарії? Усього, звичайно, не перерахувати, але давайте розглянемо найпопулярніші пам'ятки Болгарії. А про те, що привезти з поїздки, ми розповідали у цій статті .

Пляжі Чорного моря

Мабуть, це перша визначна пам'ятка, з якою зустрічаються туристи, які приїжджають на відпочинок у Болгарії. Болгарське узбережжя славиться своїми довгими піщаними пляжами з пологим входом у море та чистою водою. Багато хто з них відзначений престижним «Блакитним прапором». Неважливо, поїдете Ви на курорти або відвідаєте міський пляж у Бургасі або Варні, приємні емоції забезпечені.

Рильський монастир

Східний Ортодоксальний монастир, який часто називають Єрусалимом Болгарії. Розташований він за дві години їзди від Софії, в мальовничих горах, вкритих лісами. Монастир будувався, спалювався та відновлювався. Останнє будівництво проводилося у XVII столітті, а сам монастир носить ім'я святого Івана Рильського – пустельника, який жив у сусідній печері ще у X столітті. Будівля церкви виглядає дуже гармонійно, прикрашена скульптурами та витонченими арками, а на території монастиря панує неймовірний спокій.

Созопіль

Одне з найстаріших міст Чорноморського узбережжя Болгарії. Був заснований ще VI столітті до нашої ери греками і звався Аполлонія. Пізніше його зруйнували і відновили вже під своєю нинішньою назвою. Зараз це морський курорт, рибальське село та улюблене місце болгарських художників та музикантів, яких приваблює неймовірна атмосфера Созополя з його красивими церквами, затишними будинками під черепичними дахами та вузькими брукованими вуличками. Туристи можуть легко обійти місто пішки, а потім відпочити на одному з місцевих пляжів.

Пловдив

Друге за величиною місто Болгарії та одне з найстаріших міст Європи. На думку деяких істориків, Пловдив старший за Рим, Афіни, Карфаген і Константинополь. Перші поселення тут з'явилися близько 6000 років тому. Зараз на території міста цікаво переплітаються сучасні будівлі та старовинні пам'ятки архітектури, 200 з яких оголошені історичною спадщиною та взяті під охорону. Старий Пловдів був відреставрований і зараз є великим музеєм просто неба, «експонати» якого цінні не тільки для Болгарії, але і для всього світу. Крім античних споруд, як, наприклад, римський амфітеатр II століття, у місті також багато найкрасивіших будівель XIX століття.

Білоградчик

Фортеця, зведена біля фантастичних скель химерних форм. Туристи, які потрапляють до цієї унікальної місцевості, можуть відчути себе казковими героями. Скелі виглядають настільки незвичайно, що виставлялися Болгарією у 2009 році як кандидат на звання нових Семи чудес природи. В одній із скель знаходиться Лепенішська печера, в якій було знайдено пшеницю та посуд, вік яких становить понад 2000 років, а також Ізвізський дуб, якому близько 1200 років. Крім скель та фортеці, інтерес для туристів представляє і колоритна сільська місцевість поблизу.

Копривштиця

Невелике місто-музей, що знаходиться за 110 км від Софії та за 80 км від Пловдіва. У місті добре збереглися не лише пам'ятники та будівлі, а й атмосфера болгарського національного Відродження ХІХ століття. У містечку дуже багато музеїв з етнографічними цінностями, старовинною зброєю, національними костюмами, художніми роботами та коштовностями. Також є будинки-музеї видатних культурних діячів Болгарії, революціонерів та видатних мешканців.

Несебр

Курортне місто, яке часто називають Перлиною Чорного моря. Але це барвисте місто, розташоване на невеликому скелястому півострові, відоме не лише своїми прекрасними пляжами. ЮНЕСКО вніс Несебр до списку об'єктів Світової спадщини і на те є чимало причин. Несебр - одне з найдавніших міст Європи, його історія почалася не менше ніж 3000 років тому. До наших днів збереглися залишки близько 40 стародавніх церков, руїни базиліки, античного порту, фортечних стін, старовинні будинки та багато інших цікавих пам'яток, які щороку приваблюють у Несебр безліч туристів.

Велико-Тирнове

Місто, яке служило історичною столицею Другої болгарської Імперії з XII по XIV століття. Місто розташоване на скелястому схилі в центрі Болгарії та користується величезною популярністю у туристів. Тут розташовані кілька найцікавіших пам'яток, серед яких старовинна фортеця Царівець, колишня резиденція болгарського царя, церква Святих сорока мучеників, побудована на початку XIII століття, археологічний музей із найстарішим у світі золотим зливком епохи неоліту та безліч інших цікавих пам'яток.

Мельник

Найменше місто Болгарії, батьківщина найкращих у країні заводів із виробництва вина. Для того, щоб обійти все місто, багато часу не потрібно. Але для дегустації неймовірних місцевих вин краще виділити не одну годину. Їх подають у численних тавернах містечка разом із стравами болгарської кухні. Крім цього, у Мельнику можна відвідати монастир та церкви, старовинну фортецю, будинок-музей Кордопулових чи місцеві скелі.

Сім Рільських озер

Група озер льодовикового походження, одна із головних природних пам'яток Болгарії. Озера розташовані у північно-західних горах Ріла на висоті близько 2000 м над рівнем моря. Найкраще відвідувати озера влітку, тому що літ може покривати їх навіть у липні, хоча довкола на галявинах у цей час ростуть польові квіти. Кожне з семи озер має власне ім'я, що описує його особливість, а ще всі вони розташовані одне під одним і пов'язані струмками. У деяких із озер водиться балканська форель та гольян.

Тури в Болгарію дуже популярні завдяки демократичним цінам, комфортному клімату та розвиненій туристичній інфраструктурі. Але окрім цього, тут є чимало гарних місць та цікавих пам'яток, які варто відвідати.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!