travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Салоніки – північна столиця Греції

Салоніки – чудове місце для тих, хто хоче провести відпочинок у Греції. Це місто, історія якого починається з IV століття до нашої ери, коли цар Кассандр заснував місто на честь своєї дружини Фессалоніки, сестри Олександра Македонського. Але людські поселення були і раніше, що підтверджують численні археологічні знахідки.

Салоніки

Раніше Салоніки знаходилися на торговому шляху між Римом та Константинополем, що допомагало місту зростати та розвиватися. Однак це робило його бажаною здобиччю. У V столітті для захисту міста було споруджено Білу вежу, яка в наші дні стала однією з головних пам'яток Салонік.

На жаль, Салоніки в первозданному вигляді зараз побачити практично неможливо, оскільки місто дуже постраждав від пожежі в 1917 році. Однак безліч історичних пам'яток все ж таки збереглися, що робить тури в Салоніки дуже привабливими для любителів екскурсій.

Відновленням міста після пожежі зайнявся архітектор Ернест Ебрар. Він намагався відтворити колишні риси Салонік, внісши у своїй деякі сучасні штрихи. При реконструкції зникли сліди османської та турецької епох життя міста, а особливий акцент було зроблено на візантійському та античному періодах.

Салоніки

У 1990-х роках Салоніки здобули титул культурної столиці Європи завдяки своїм численним пам'яткам, археологічно цінним місцевостям та дивовижній архітектурі. Але крім цього, Салоніки можуть похвалитися мальовничими ландшафтами, чудовим курортним кліматом та особливою атмосферою спокою та умиротворення. Однак увечері відкривають свої двері численні нічні клуби, дискотеки та бари, дозволяючи провести відпочинок у Салоніках весело та захоплююче.

Клімат Салоніків дозволяє тривати курортному сезону з квітня до жовтня. Найбільше мандрівників приїжджають до Салоніки влітку, коли температура повітря може досягати +35⁰C, а вода прогрівається до +25⁰C. Восени та навесні часто бувають дощі, а взимку можливий невеликий сніг, але середня зимова температура становить +6⁰C.

Салоніки

Що можна побачити в Салоніках? Пам'ятки Салоніков численні та унікальні. Саме тут розташований архітектурний комплекс, фундатором якого був римський імператор Галерій Максиміан. Резиденція монарха не збереглася до наших днів, проте є Тріумфальна арка Галерія, яка позначає вхід до палацу імператора і покликана нагадувати про його перемоги та велич. Тріумфальна арка та ротонда, яка нині стала музеєм з витворами мистецтва, внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Більше того, вони є дуже цінною історичною пам'яткою не лише Салонікам, а й всієї Греції. До архітектурного ансамблю імператорського палацу входить також церква Святого Георгія. Вона була побудована ще в IV столітті, століттям стала православним храмом, а в XVI столітті – мусульманською мечеттю. У деяких місцях можна розглянути старовинну мозаїку, яка дивно збереглася до наших днів.

Храми Салоніків займають особливе місце у списку міських пам'яток. Наприклад, церква Святої Софії – храм із більш ніж тисячолітньою історією. За цей час вона встигла побувати головною церквою Салоніків та мусульманською мечеттю, а тепер є одним із найзначніших християнських храмів.

Базиліка Святого Дмитра (Агіос Димитріос) – головна культова споруда Салоніків. Це один із найперших храмів, крім того, його звели на місці загибелі Святого Дмитра. Базиліка сильно постраждала під час пожежі, але зараз у ній ведуться реставраційні роботи, під час яких було знайдено схованку з унікальними та безцінними реліквіями.

Салоніки

Примітні та інші храми. Церква Нерукотворної ікони Богоматері вважається одним із найкрасивіших прикладів архітектури Середньовіччя. Храм Григорія Палами містить мощі святителя Григорія і є місцем паломництва для багатьох християн. Храм Святої Катерини дозволяє познайомитися з фресками та розписом македонських майстрів.

Набережна Салоніков - не тільки приємна місцевість для відпочинку та прогулянок. З неї відкривається мальовничий краєвид на затоку Термаїкос та легендарну гору Олімп. Над міською набережною височіє одна з головних визначних пам'яток Салоників – Біла Вежа, відома також під назвою Вежа Львів. Раніше вона була частиною оборонної стіни міста, а зараз у ній розташовується музей та затишне кафе з оглядовим майданчиком. Неподалік Башти знаходиться Археологічний музей, в якому представлені експонати з різних епох, проте найбільш популярні коштовності візантійських полководців.

Салоніки

Якщо Ви обрали тури до Греції, щоб чергувати екскурсії з безтурботним відпочинком, Салоніки порадують Вас своїми численними кафе, ресторанами та магазинами. Багато хто з них зосереджений на двох основних площах Салоніков – площі Аристотеля та площі Свободи. Крім цього, у місті регулярно проводяться фестивалі та концерти, тож нудно тут не буває ніколи.

Для туристів, які вже оглянули пам'ятки Салоніків, з міста регулярно вирушають екскурсії до найближчих пам'яток Північної Греції. З Салоників зручно виїжджати до Халкідіки, Касторії, в район Святого Афона, а також до місць розкопок античних столиць Македонії – Вергіни та Пелли.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!