travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Секрети турецького шопінгу

Шопінг у Туреччині – це справжня неймовірна пригода для любителів шопінгу. Запитайте, чому пригода? Адже мета турецького шопінгу не просто купити чи продати щось, тут важливий сам процес.

Чим же приваблює цей процес? Головний етап торгівлі у Туреччині це, безсумнівно, безневинний і добродушний торг. У Туреччині, як і втім, і на всьому Сході, купити щось не поторгувавшись неможливо.

Торг - це свого роду розвага, як для туриста, так і для продавця, він приносить особливе задоволення. Вогонь і запал присутній в очах хитромудрих торговців, коли вони продають якусь дрібницю за нереальною ціною. Вони спонукають та підштовхують Вас вступити з ними у гру. Торг у Туреччині доброзичливий, не може ні образити, ні принизити. Торг для турецького народу це як ритуал.

Шопінг у Туреччині

Вам не вдасться поторгуватися хіба що в супермаркетах чи європейських бутиках сучасних торгових центрів. Але, в принципі, візит сюди буде не таким цікавим, ніж відвідування національних торгових крамниць чи турецьких базарів.

Коли торгуєтеся, дотримуйтесь одного простого правила: коли Ви називаєте свою ціну, це вже зобов'язує Вас купити товар, який придивився, якщо ж придбати обновку Ви не готові - не починайте торгуватися. Виторгувати ціну речі можна до 30%, на дрібні речі – до 50%.

Що стосується історії Туреччини, то вона присутня у кожному куточку країни, загадкова та неповторна. Практично кожна річ має свою маленьку історію походження, про яку може розповісти будь-який торговець. Вам варто лише спитати, і Ви почуєте цікаву історію з ноткою арабських казок та неймовірних легенд.

Читайте також: Шопінг у Єгипті

Кожен із районів Туреччини відомий своїми певними товарами, типовими конкретному регіону. Так, наприклад, Бодрум славиться якісними шовковими шарфами, шалями, завісами та покривалами, тому що тут ще з давніх-давен процвітає шовкова індустрія. Золото, килими та сучасну оптику найкраще купувати у Камері. Любителям турецьких кальянів радимо відвідати Анталію, де вибір товарів, що Вас цікавлять, дуже великий: від маленьких сувенірних кальянів до найбільших для великої компанії. Також в Анталії гарний вибір якісної шкіри, але ціни на вироби трохи завищені. Тут же розміщується і «зона вільної торгівлі», де ви зможете розраховуватись будь-якою іноземною валютою.

Як не згадати, одне з найпопулярніших торгових міст Туреччини, Стамбул. Тут дуже різноманітний вибір товарів: і золото, і відома турецька шкіра, і чай, і кава, і тютюн, одяг, трикотажні вироби і т.д. Лалелі та Аксарай – два найвідоміші торгові райони Стамбула з привабливими цінами та великим вибором товарів.

Шопінг у Туреччині

Що ж, дорогий турист, для Вас відкриті простори безмежного шопінгу в Туреччині. Дозвольте дати вам кілька порад для вдалих покупок:

• Перш ніж відвідати турецький базар, дізнайтеся про дні та час їх роботи. Є певні торгові дні, коли працюють усі лавки та магазини. У цей час ціни найнижчі.

• Обережно підходьте до обміну валюти, приватні менейли та продавці можуть суттєво перебільшувати курс.

• Будьте уважними, адже іноземні туристи можуть легко стати жертвою обману та шахрайства. При покупці завжди тримайте гроші та документи при собі.

Вдалого шопінгу!

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!