travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Який курорт Туреччини обрати у травні

Чим тепліше за вікном, тим сильніше хочеться якнайшвидше наблизити літо. До того ж, і традиційні вихідні, і приваблива вартість путівки наводять на думку про позачерговий відпочинок.

На який курорт Туреччини поїхати у травні і чи варто? Опинившись на турецьких узбережжях, складно повірити, що зараз лише середина весни, оскільки вдень значно більше нагадує літо. Додайте до цього квітучі сади, низькі ціни та мала кількість відпочиваючих, і ви відчуєте особливу чарівність травневого відпочинку.

Туреччина у травні

4 причини, щоб поїхати на відпочинок до Туреччини у травні:

Погода . На травневі на більшості курортів вже по-літньому тепло, проте сонце ще лагідне, а температура далека від екстремальних значень. У травні середня температура у Туреччині становить 25 градусів у тіні. На сонці спека в 30 ℃ і вище переноситься легко, ночі прохолодні. В цілому, м'який клімат у травні дозволяє почуватися дуже комфортно на відпочинку, особливо дітям та людям похилого віку. Температура моря в Туреччині на початку травня може бадьорити, зате в другій половині місяця вода прогрівається до приємних 22-24 ℃.

Вартість . Порівняно з розпалом сезону, ціни на відпочинок у Туреччині у травні суттєво нижчі. Вдасться заощадити і на самому курорті, де вартість сувенірів, розваг, харчування в ресторанах та кафе найнижча за сезон.


У Туреччині у травні вже можна купатися, особливо у другій половині місяця.

Відсутність великої кількості людей . Пік туристичного попиту на тури до Туреччини посідає середину літа. У травні є чудова можливість відпочити на вільних пляжах, без черг на екскурсіях і в ресторані.

Вибір готелів . Це ще одна причина поїхати на відпочинок на початку сезону. Якщо влітку найчастіше доводиться купувати тури туди, де є вільні місця, то у травні (виключаючи свята), такої проблеми немає. Ви можете вибрати курорт, готель, що сподобався, і відповідний номер.

Пляж Туреччини

Погода в Туреччині у травні

Щоб вибрати, де відпочити в Туреччині у травні, необхідно врахувати особливості місцевого клімату. Країна має два моря, погода на яких дуже відрізняється.

Егейське море холодніше, і найкращі умови для відпочинку тут у розпал літньої спеки. У травні на Егейському морі Туреччини по-весняному прохолодно, вода може бути занадто холодною для купання. У цей час сюди варто їхати через багату екскурсійну програму, а також заради висококласних оздоровчих та СПА-послуг.

Зовсім інша погода у травні на Середземному морі Туреччини. За сприятливих умов вода вже досить тепла ще на початку місяця. А до кінця травня в Анталійському регіоні вже справжнє літо.


Курорти Туреччини, де буде тепло вже у травні, зосереджено на Середземному узбережжі:
Анталія, Аланья, Сіде, Белек, Кемер та прилеглі селища.

Варто врахувати, як і у багатьох інших регіонах, погода у Туреччині у травні мінлива. У цей час поки що не встановилася стабільна літня спека. Хоча дощ – великий виняток, іноді бувають похмурі дні. Відсутністю сонця варто скористатися, щоб поїхати на одну з екскурсій.

На початку травня погода у Туреччині вже спекотна. Вдень повітря може прогріватись до 30 ℃ та вище. Активність сонця дозволяє отримати повноцінну засмагу, а розкіш та аромат весняних квітів просто вражає! Увечері, коли температура опускається до 17-20 ℃, легка куртка не буде зайвою. При цьому море в Туреччині на травневі свята може бути досить прохолодним – близько 19 ℃. Якщо ви не любите бадьору прохолоду, купатися можна буде в басейнах з підігрівом. Проте, вода біля турецьких берегів швидко прогрівається і вже за 2-3 дні температура може піднятися до 23 ℃.

До середини місяця і повітря, і море досягають абсолютно комфортних температур, і наприкінці травня погода в Туреччині вже дозволяє без побоювання відпочивати на пляжі навіть із найменшими дітьми.

Каппадокія

Погода в травні в Туреччині по курортам

Найпівденнішим курортом Середземного моря вважається Аланья. Проте питання, де тепліше у Туреччині у травні, залежить не тільки від географічного розташування, а й від локальних погодних умов, що змінюються рік у рік.


Погода на курортах Середземного моря відрізняється незначною мірою.
Температура води 20-22℃, повітря у тіні 25℃.

Для поїздки можна розглянути кілька місць, оскільки температура турецьких курортів у травні на узбережжі Анталії відрізняється незначно. Так, в Аланії та Сіді повітря в тіні прогрівається до 24 ℃ і вище, в Анталії та Белеку – до 25 ℃, у Кемері – до 23 ℃. На Егейському морі приблизно так само тепло, проте море холодніше на кілька градусів.

Середня температура води в травні курортів Туреччини в районі Анталії також відрізняється мало і становить близько 20-22 ℃. Зауважимо, що наведено середні цифри за місяць. У другій половині травня море суттєво тепліше.

Море Туреччини

Найтепліший курорт Туреччини у травні

Розмови про те, на якому ж із курортів Туреччини у травні найтепліше, не вщухають серед відпочиваючих. Хоча в цей час погода вже настільки спекотна, що питання втрачає актуальність. Кемер, Сіде, Белек, Аланья та Анталія - готові до туристичного сезону ще у квітні. Ці курорти розташовані досить близько один від одного, і різниця в температурах невідчутна.


Найтепліше море в Туреччині у травні - у неглибоких бухтах із пологим заходом у воду

Інша річ, море: чи встигне воно достатньо нагрітися? Якщо ви їдете на відпочинок з дитиною або не любите прохолодну воду, бажано зупинятися в районах, де море дрібне та спокійне – на невеликій глибині вода прогрівається найсильніше. На Егейському морі одне з найтепліших місць у Туреччині - бухта Олюденіз неподалік Фетхіє. Також підійдуть пляжі Чолакли в Сіді, район Анталії Лара, Авсаллар. Ну а в Аланії, яка негласно вважається найтеплішим курортом Туреччини для відпочинку в травні, купальний сезон починається ще у квітні і триває до кінця листопада.

Тури до Туреччини у травні варто вибрати не лише заради пляжного відпочинку. Це найкращий час на рік, щоб з'їздити до давніх пам'яток. До слова сказати, в середині весни в розпалі сезон полуниці, є багато зелені та ґрунтові помідори. До травневих свят встигає черешня, абрикоси та мушмула, які стануть приємними доповненнями до відпочинку.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!