travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Без візи на грецькі острови

17.07.2012

Консульство Греції дає можливість відвідувати острови без віз. Нове положення свідчить, що з 7 червня по 30 вересня при відправленні з турецьких портів Бодрум, Мармаріс, Дікілі, Фоча, Фетхіє, Айвалик, Чешме та Кушадаси мандрівники можуть до 15 днів перебувати на будь-якому грецькому острові. Острови Хіос, Кос, Лесбос, Родос та Самос тепер можна буде відвідати без шенгенської візи. Цим нововведенням можуть скористатися всі туристи з будь-якої країни світу, якщо вони легально перебувають на території Туреччини і їм потрібна віза до Греції.

Нове правило діє на тих, хто купує квитки на пором та/або готелі на островах у будь-якій туристичній компанії, яка офіційно надає ці послуги на території Туреччини.

Потім, не пізніше ніж за 24 години до відплиття порома, в офіс даної компанії турист повинен подати такі документи: копію паспорта, одну фотографію за шенгенським зразком та заповнену візову заяву. Компанія сканує та в електронному вигляді відправляє ці дані до імміграційних служб Греції. При проходженні паспортного контролю на грецьких островах туристи надають оригінал візової заяви, паспорт та сплачують візовий збір. Мандрівникам буде надано окреме вікно для контролю.

Якщо турист не надав перед відплиттям ці документи, він може отримати візу безпосередньо після прибуття. У цьому випадку необхідно мати фотографію, оригінал паспорта, заповнити візову заяву прямо на кордоні та сплатити збір. Але слід мати на увазі, що тоді процедура прикордонного контролю займе значно більше часу.

Шкода, що так само не можна по "полегшеній острівній візі" вирушити і до материкової Греції. Багато ЗМІ нещодавно рясніли заголовками про те, що Греція скасовує візи, але туристам варто звернути увагу, що це не зовсім так. І інформація "У Грецію з Туреччини - без віз", яка заявляла, що всі туристи зможуть подорожувати усією Елладою, є хибною.

Це не так, адже одноразова віза дає змогу відвідувати п'ять островів і при цьому термін перебування обмежений 15 днями.

Варто скасувати, що це нововведення торкнулося поки що лише росіян. На українців можливість подорожі без візи з Туреччини до Греції поки що не поширюється.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!