travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Храм цариці Хатшепсут

Хатшепсут Хенеметамон - жінка-фараон Нового царства Стародавнього Єгипту з вісімнадцятої династії. Вона правила близько двадцяти років, мала реальну владу і дуже багато зробила для Єгипту.

Навколо Хатшепсут виникають різноманітні теорії, міфи та легенди. Так, припускають, що Хатшепсут і є та сама добра царівна, яка згідно з біблійними притчами врятувала Мойсея, знайшовши кошик з немовлям у водах Нілу. І звичайно, у цьому випадку саме вона виховала майбутнього пророка. Згідно з іншою теорією, яку підтверджують такі імениті вчені, як Іммануїл Великовський, Хатшепсут – це легендарна цариця Савська.

Але мова зараз не про цю велику жінку, дивовижну історичну особистість, яка зуміла досягти неймовірних успіхів на політичній ниві, а про храм, велику спадщину, що носить її ім'я.

Існує легенда про те, що храм збудований в ім'я кохання архітектора Сенмута до великої цариці. Стверджують, що й Хатшепсут, незважаючи на смертельний ризик, відповідала йому взаємністю.

Читайте також: 10 найцікавіших місць для відпочинку в Єгипті

Наскільки була незвичайною жінка-фараон, настільки ж незвичайний її заупокійний комплекс.

Насамперед, Джесер джесеру, "найсвященніший із священних" - так Хатшепсут назвала свій храм, - знаходиться у великому віддаленні від будівель інших правителів, у самій глибині фіванського некрополя. Тим не менш, Хатшепсут не порушувала встановлених традицій, - на самому кордоні пустелі та зрошуваної землі було зведено гігантський пілон, від якого йшла процесійна дорога до самого храму. Цей шлях, шириною близько 37 метрів, по обидва боки охоронявся стародавніми воїнами - сфінксами, виконаними з пісковика та розфарбованими яскравими фарбами. Прямо перед храмом був розбитий сад дивовижних дерев і чагарників, привезених із загадкової країни Пунт, де була з експедицією сама цариця. Тут же були вириті два священні озера.

Сам храм був справді дивом інженерної думки стародавніх єгиптян. Вирубаний у вапнякових скелях, він складався з трьох величезних терас, розташованих одна над одною. На кожній з терас знаходилися відкритий двір, криті приміщення з колонами - портики - і скелі святилища, що йшли в товщу. Стіни, прикрашені різьбленими барельєфами та фресками, малюнки яких розповідають дивовижні оповіді про правління цариці Хатшепсун, про її спорідненість із богами та легендами її походження.

Розкішне оздоблення храму Хатшепсут проіснувало недовго. Після смерті цариці законний спадкоємець Тутмос III, що зійшов на престол, наказав винищити по всій країні всі зображення своєї попередниці і стерти всі написи, де згадувалося її ім'я. Всі скульптури храму були розбиті і зариті неподалік, де через багато століть їх виявили археологи.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!