travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Курорт Бурса

Прекрасне містечко Бурса розташувалося біля підніжжя мальовничої гори Улудаг, де знаходиться гірськолижний курорт. У зимовий період сюди приїжджають відпочивати з усіх містечок світу. Мало кому відомо, що і влітку тут неймовірно казково: зелені, запашні ліси, мальовничі гірські пейзажі та легка прохолода не залишить байдужими прихильників відпочинку на природі. Тим більше, місто є історичним та культурним центром турецького народу.

Щоб потрапити до Бурсу, летіти так чи інакше доведеться до Стамбула: з великих міст країни він розташований до Бурси найближче, а міжнародного аеропорту в місті немає. У свою чергу, Стамбул заради Бурси можна залишити різними способами: повітрям, сушею і морем.

Курорт Бурса

Перший варіант (переліт до Бурсу місцевими авіалініями) досить дорогий. Чи варто викладати за квиток $55-70 заради того, щоб гаяти час в аеропортах? Інший варіант годиться у разі негоди на Мармуровому морі. Коли комфортабельний двоповерховий автобус, що відправляється з будь-якого автовокзалу турецького мегаполісу, перетинає міст через протоку Босфор, лунають захоплені крики пасажирів нижнього салону, що не палять, і курять верхнього. Так усі мандрівники-іноземці, незважаючи на різне ставлення до попередження про небезпеку куріння для здоров'я, солідарно дають вихід почуттям під час переходу кордону між Європою та Азією. Маршрут до Бурси продовжується в об'їзд Мармурового моря. Така подорож зручна, надійна, але дещо затягнута.

Однак, якщо море спокійне, немає нічого кращого за третій варіант. Тут треба нагадати, що Бурса розташована на деякому віддаленні від Мармурового моря. І хоча подорож має бути не суто морська, а швидше, комбінована, вона сама по собі створює враження приємного відпочинку, це справжнє свято для очей та душі. Добиратися треба до порту Ялова. Знову ж таки у Стамбулі є вибір. При поїздці до Бурсу на орендованому автомобілі або рейсовому автобусі треба скористатися поромом, що вирушає від морського вокзалу Єнікапи. Судно слідує до Ялови (дорога займає близько півтори години), потім доставлені туди судна продовжують самостійний шлях до пункту призначення.

Ще цікавіше вирушити у подорож без авто своїм ходом. Для цього в Стамбулі є культове місце, уславлене в романах Агати Крісті та Яна Флеммінга. Це величезний термінал Сіркеджі, що є одночасно залізничним, морським та автобусним вокзалом. Звідси вирушав знаменитий "Східний експрес", пасажирами якого в різні часи були Еркюль Пуаро та Джеймс Бонд. З розкладом відправлення суден, автобусів, поїздів можна ознайомитись не лише на вокзалах, а й в офісах туристичної інформації. Люб'язні співробітники, які володіють основними європейськими мовами, обов'язково допоможуть вирішити проблеми, що виникли, і подарують карту потрібного міста або регіону. Звичайно, всі послуги безкоштовні. Маршрут судна, що йде з Сіркеджі до Ялови, виходить дещо протяжнішим, ніж з Єнікапи. Спочатку судно проходить протоку Босфор, а в Мармуровому морі також робить зупинку на Принцевих островах. В результаті подорож до пункту призначення займає близько двох з половиною годин. Але Принцеві острови – досить щедра компенсація за зайву годину шляху. Архіпелаг складається з дев'яти острівців. Судно зупиняється лише у чотирьох найбільших та заселених. Колись тут жили лише рибалки, ченці та засланці аристократи царської крові, від яких, до речі, і походить назва островів. Але сьогодні, завдяки своїй віддаленості від Стамбула, острови приваблюють багатьох відпочиваючих. Тут немає жодного транспорту, одні кінні екіпажі.

Популярний курорт славиться першокласними готелями, віллами, ресторанами та клубами. Чудові пляжі, зелені пагорби, порослі соснами та увінчані стародавніми візантійськими монастирями, чисте цілюще повітря доповнюють картину цього чудового місця. Стоянка на островах закінчилася, а наш шлях продовжується. Ось і Ялова. Проїзд до неї від вокзалу Сіркеджі зовсім не дорогий, близько $3.5.

Між Яловою та Бурсою чудове автобусне сполучення. Автобус у Туреччині взагалі дуже популярний. Автобусні маршрути різних транспортних компаній пронизують всю країну з півночі на південь та із заходу на схід, пов'язуючи воєдино міста та села, гори та рівнини. Зручно, швидко, комфортно та досить дешево.

Курорт Бурса

У Ялові автобуси на Бурсу чекають на пасажирів прямо в порту, біля морського вокзалу.

Міжміський автобус за годину прибуває на автовокзал Бурси. Але до міста лишається ще 10 км. Звідси вже на міському автобусі (або таксі) кожен мандрівник вирушає в потрібне йому місце. Ціна квитка, як на звичайному міському маршруті, приблизно півдолара. Хвилин 15-20 їзди швидкісною трасою - і ось наша мета.

Вся поїздка від вокзалу Сіркеджі в Стамбулі до центру Бурси не перевищила за вартістю $7 і зайняла за часом не більше чотирьох годин.

Ще кілька слів на важливу тему про туалети. У Туреччині вони скрізь, зазвичай, платні. Виняток – туалети в аеропортах. Вартість відвідування варіюється в межах від $0,12 до $0,33.

Що за місто Бурса, чим гарне, навіщо туди треба було добиратися на перекладних? Чи не краще було махнути до Анталії? Для турків Бурса не просто місто, а щось більше. Це святиня. І до неї зовсім інше ставлення. Подивимося на місто їхніми очима, не закриваючи своїх.

Курорт Бурса

Перше враження зазвичай буває найгострішим і найвірнішим. Довіримося йому. Старовинне доглянуте місто, яке потопало в зелені, розкинулося біля підніжжя гори Улудаг. Тієї самої, що в давнину називалася Олімп Віфінський. За переказами, з її вершини боги з цікавістю спостерігали за перебігом Троянської війни і допомагали то одному, то іншому боці. Улудаг – це ціла гірська система. Не дарма ж у перекладі з турецької назви означає "велика, свята гора". У II столітті до н. біля підніжжя святої гори було закладено місто Пруса. Потім його назва трансформувалася в Брюсі та Бурсу. Турки в слові "бурса" наголошують на останньому складі. Це місто шанували за всіх часів. З 1326 по 1453 роки (до взяття турками Константинополя) Бурса була першою столицею молодої Османської держави. Тут знаходяться визначні пам'ятки ранньої оттоманської архітектури. Бурса - це колиска сучасної Туреччини, її джерело.

Улудаг, висота якого складає 2543м. з грудня до квітня покритий снігом. Це найбільший гірськолижний курорт країни із розвиненою інфраструктурою. Але мало хто з іноземців знає, що й улітку в цих місцях чудово, не гірше. ніж узимку. Із зарослих густим лісом гір несе прохолоду освіжаючий вітерець. Тому клімат у місті сухий та м'який, тут немає вологої спеки, як на узбережжі.

Неможливо встояти перед спокусою залізти кудись вище в гору. Від Бурси до гірськолижного центру 23 км нескінченним серпантином, що здавлює Улудаг тугими кільцями. Канатна дорога доставляє на схил усіх бажаючих насолодитися гірською красою та панорамою Бурси. Проміжна станція розташована на рівні 1250 м, верхня – 1635 м. На першій зупинці вже літо – мальовничі куртини та яскравий килим альпійських лук, де пасуться доглянуті корови. На другій зупинці почало весни та інші види: величезні валуни, темні ялинки, під ногами якийсь туман, потім розумієш, що це хмари. І квіти, квіти, квіти – всюди різні. Ця краса – відкритий виклик Швейцарії!

Про сервіс. За 10-15 хвилин ходьби від станцій канатної дороги знаходяться готелі, пансіонати тощо. Якщо потрібно перекусити (а в горах це потрібно часто), берете в ресторанчику м'ясо, курятину, овочі та прямуєте до мангалу. Вся робота - потроху класти на ґрати скибочки сирого м'яса з помідорами, перцем та вчасно їх знімати, щоби не підгоріли. Справжні ласощі, які краще запивати айраном (підсоленою розведеною кисляком). Тутешній йогурт – це окрема пісня. Смак, консистенція, аромат, та що казати! Тепер про ціни: туди і назад до верхньої станції – 5,7 долара, до проміжної вдвічі дешевше. Туристів влітку у Бурсі небагато. Приїжджають автобусом зі Стамбула на день, та ввечері їдуть. Але найкраще, Бурсі треба присвятити щонайменше тиждень, щоб познайомитися хоча б із основними пам'ятками міста. До них відносяться рідкісні витвори мистецтва раннього християнства та особливо османського періоду.

Курорт Бурса

Неподалік готелю "Артич" знаходяться найвідоміші архітектурні пам'ятники - мечеті та гробниці (тюрбе). Насамперед, це комплекс султана Орхана, який відбив Бурсу у Візантії, сина Османа - засновника держави, названого його ім'ям і існував як імперія протягом 600 років. Гробниці батька та сина розташовані навпроти один одного. Тут же мечеть, медресе, кухня для бідних, лазня та заїжджий двір.

Велика мечеть (Улу джамії) займає особливе місце у мистецтві Бурси. Побудована султаном Баязидом Блискавим наприкінці XIV століття, вона є родоначальницею монументальних багатокупольних османських мечетей.

Зелена мечеть вважається головною визначною пам'яткою міста. Зведена Мехмедом I Челебі на честь своєї перемоги у міжусобній війні.

Інші цікаві пам'ятки епохи: комплекс Мурада, мечеть та тюрбе Емір Султана, гробниця Джем Султана, тюрбе шах-заде Мустафи, комплекс Ішакпаші.

З інших об'єктів культури можна назвати, звісно, музеї: Археологічний, Турецького ісламського мистецтва, Лісового господарства, Османський будинок XVII століття та Ататюрка.

Курорт Бурса

Місцеві жителі доброзичливі, спокійні та тактовні. Тихо в Бурсі, життя її підпорядковується законам, невідомим галасливим мегаполісам. Суцільною чергою тягнуться міські парки, що переходять один до одного. Платани, каштани, буки, кипариси, небачена кількість кольорів. А де ще можна побачити білосніжних блакитнооких ванських кішок з коротким хвостом, тих самих. які люблять не лише воду, а й плавати? У Бурсі у місцевому зоопарку.

У Бурсі чудові умови для відпочинку та лікування, термальні джерела із цілющою водою. Готелі від п'яти зірок до однієї, хостелі, пансіонати. Чисті, охайні, недорогі. І вдвічі дешевше, ніж у Стамбулі.

Зелена Бурса – це казка, іншого слова не підібрати.

Готелі в Бурсі та Улудазі. Зоряність готелів відповідає стандартам, прийнятим на курортах Туреччини. Є також бунгало та котеджі.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!