travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Курортні регіони Хорватії

Хорватія – популярний курорт, який характеризують як спокійний та відокремлений відпочинок на березі кришталево чистого моря в оточенні химерно вигнутих сосен. У цій порівняно невеликій країні 67 населених островів і тисяча з лишком безлюдних. Берегова лінія, протяжністю майже чотири тисячі кілометрів, акуратно порізана невеликими бухтами.

У Хорватії немає готелів «все включено», шведський стіл з успіхом замінюють численні невеликі ресторанчики, що дивовижно і недорого готують морепродукти, а піца тут, мабуть, навіть краща за італійську. Замість анімації - виступи національних ансамблів, які так душевно виконують світові хіти.

Тури до Хорватії почали з'являтися у пропозиціях туристичних агентств України відносно нещодавно, проте вже сьогодні вони становлять гідну конкуренцію іспанським та італійським курортам, не кажучи вже про Крим чи Болгарію. Варто відзначити, що відпочинок у Хорватії завжди був популярний у мешканців Західної Європи, тому що при розвиненій туристичній інфраструктурі, наявності найчистіших пляжів та унікальної природи вартість турів до Хорватії більш ніж демократична.

Туристичний напрямок сьогодні є однією з основних статей доходу країни, тому Хорватія з кожним роком покращує якість сервісу та розміщення відпочиваючих. Тільки за останні кілька років реконструйовано та відремонтовано сотні готелів, значно покращилося транспортне сполучення між містами, на карті з'являються нові готелі та цілі комплекси, що пропонують відпочинок у Хорватії на європейському рівні. Крім розвиненої інфраструктури, варто відзначити природні багатства країни. У Хорватії налічується сім парків національного значення, понад тисячу островів, прозора вода Адріатичного моря та сотні кілометрів найчистіших пляжів, багато з яких відзначено Блакитним прапором ЮНЕСКО за екологічність.

Для українських мандрівників тури до Хорватії привабливі ще й тим, що для відвідування країни немає необхідності відкривати візу.

Все узбережжя Хорватії умовно поділено на три великі курортні зони Істрія, Середня Далмація та Південна Далмація.

Істрія - великий півострів на північному заході Хорватії, що щільно порос сосновими і листяними лісами, через що його курорти часто рекомендують людям, які страждають на захворювання дихальних шляхів. Істрія - ще й чудове місце для еко-туризму, з безліччю велосипедних маршрутів та стежок для пішого туризму. Це ще й найдешевший курорт Хорватії, ціни тут у середньому нижчі, ніж у Далмації. Єдиний мінус - невелика кількість природних пляжів, переважно біля готелю ви знайдете лише бетоновану платформу.

Найбільше місто Істрії - Пула знамените пам'ятками давньоримської архітектури, що прекрасно збереглися. Найвідоміший серед них - амфітеатр Арена, на вході до якого завжди стоїть велика черга. А найзнаменитіший курорт Істрії – Опатія. Завдяки вдалому розташуванню, містечко оточене невисокими скелястими горами, в Апатії особливий мікроклімат, що сприяє оздоровленню та відновленню сил. Тут тепліше, ніж в інших районах, і в парках та садах виростають камелії, магнолії, пальми, бамбук. Слабке місце курорту - кам'янисті пляжі - компенсується великою кількістю басейнів з морською водою, наявних майже в усіх готелях.

Середня Далмація – головний курортний район Хорватії. Клімат тут м'який і сонячний, а морська вода настільки чиста і багата на корисні мінерали, що фармацевтичні фірми продають її як ліки. Тож не дивно, що більшість відомих курортів знаходяться саме у цьому районі. У цій частині країни розташовані також два з семи національних парків Хорватії - Корнати і Крка, і природний парк Біоково. Пляжі в Середній Далмації також на заздрість іншим районам – дрібна галька та сосни, що нависають прямо над прибережною смугою, і практично над кожним пляжем розвивається «блакитний прапор».

Головне місто середньої Далмації - Спліт , транспортний та адміністративний центр. Сучасні будівлі зі скла та бетону сусідять тут із будинками XV-XIX століть, а модні бутіки виходять вітринами на стародавню міську площу. Опинившись тут, треба неодмінно оглянути Палац-фортецю римського імператора Діоклетіана, «листівкові» види якої є на перших сторінках будь-якого путівника Хорватією.

Але відпочивати все ж таки краще вирушити в одне з міст-курортів Далмації. До послуг туристів Водіце, Шибеник, Трогір, Спліт, Брела, Башка Вода, Макарська або великі острови Брач та Хвар.

Південна Далмація – вузька смужка узбережжя, відрізана високими горами, та сотні великих та малих островів. Пляжі у цьому регіоні галькові, скелясті та іноді бетонні, натомість на островах у районі Дубровника – піщані. Тут найспекотніший у Хорватії клімат і, вирушаючи на екскурсії, обов'язково берете з собою головні убори та більше питної води, інакше перебувати на розпечених середньовічних кам'яних мостових просто неможливо.

Південна Далмація ще й головний постачальник делікатесів. Тут на півострові Пельєшац вирощують відмінних устриць і виробляють найзнаменитіші вина Хорватії – «Дінгач», «Поступ» та «Мальвазію».

Столиця всієї Південної Далмації та практично єдине велике місто регіону – Дубровник. Включений ЮНЕСКО до трійки найкрасивіших міст - пам'яток Європи епохи Відродження входить до обов'язкової програми всіх туристів, і на вузеньких вуличках та фортечних стінах у розпал сезону не проштовхнутися. Незважаючи на те, що Дубровник - велике місто, море тут найчистіше, і купатися можна прямо під стінами фортеці. Але можна і за 15 хвилин дістатися одного з навколишніх міст невеликих островів з піщаними пляжами.

До південної Далмації належить і багато островів, серед яких найбільш популярні у туристів Корчула, Млет, Мліні, Неум та Цавтат.

Загреб – столиця Хорватії. Історія міста почалася з невеликого поселення, утвореного в результаті злиття міст Каптол та Градець у VII столітті. Більшість середньовічного Загреба збереглася і по сьогодні. Більшість визначних пам'яток зосереджена у Верхньому місті. У хорватській столиці безліч парків, музеїв, галерей, монастирів та соборів, тож любителям погуляти містом заняття точно знайдеться. Символ міста - собор Святого Степана, в якому робили поховання вищих ієрархів церкви та хорватської знаті. Поруч із собором розташований барочний Палац архієпископа, який перебудовувався упродовж XIII – XIX століть.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!