travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Найкращі пляжі Таїланду

Пляжні курорти Таїланду – втілення ідеального відпочинку серед тропічних пальм біля блакитного моря. При цьому країна просто вражає різноманітністю острівних та материкових пляжів. І якщо ви хочете поєднати абсолютний спокій відпустки на безлюдних островах із захоплюючими екскурсіями екзотичною країною, розвагами та відмінним сервісом, пляжний відпочинок у Таїланді перевищить будь-які ваші очікування.

Через особливості розташування, кожному сезону відповідає свій курорт, і кожен відрізняється пейзажами та умовами відпочинку. Крім того, Таїланд чудово підходить для коротких подорожей з острова на острів. Всього за день можна побувати одразу на кількох островах у складі екскурсій чи самостійно.

Самуї Таїланд

Море Таїланду

Найкращі пляжні курорти Тайланду знаходяться відразу у двох морях: Андаманському (Індійський океан) та Південно-Китайському (Тихий океан). Вони помітно відрізняються кліматом, сезонами, умовами купання.

Андаманське море омиває західні береги Таїланду. Це море глибоке, з сильними течіями та хвилями. Але воно дарує найяскравіші враження завдяки чудовому підводному світу та неймовірним пейзажам. Саме на курортах Андаманського моря знаходяться гігантські вертикальні скелі, за фотографіями яких відразу ж дізнається Таїланд.

Читайте також: Острови Таїланду: який вибрати?

У Сіамській затоці Південно-Китайського моря знаходяться материкові курорти Паттайя, Ча-Ам, Хуа-Хін та острови Самуї, Самет, Чанг, Панган. Води затоки спокійні, а глибина невелика, тому абсолютно безпечний для тих, хто купається. Хоча Андаманське море просто рясніє різноманітністю підводного життя, Сіамська затока теж здатна здивувати нирців рідкісними коралами, флорою і фауною, включаючи скатів, акул і китів. А краса води захоплює дух: колір моря змінюється буквально на очах від небесно-блакитного та бірюзового до смарагдового та навіть фіолетового.

Море Таїланду

Таїланд протяжний з півночі на південь на 2000 км, і море тим чистіше, чим ближче на південь.

У періоди сильних відливів чудові краєвиди перетворюються на невпізнанність. Вода може йти на добру сотню метрів, перетворюючи райські узбережжя на поле, усеяне водоростями, морським сміттям та камінням. Це особливо помітно для пляжів із неглибоким дном: зокрема, для Пхі-Пхі. Якщо ж дно різко набирає глибину, вплив відливів буде майже непомітним: як, наприклад, у Пхукеті. Сильні відливи трапляються не щодня, а в інтернеті публікують їх розклади, щоб туристи могли вибрати відповідні дати пляжного відпочинку в Тайланді. Найспокійніше море - на спадному місяці, а найбільш помітні відливи - в повний місяць і молодик.

Тайські курорти настільки різноманітні, що навряд чи можна виділити лише кілька найкращих пляжів Тайланду. На кожному популярному курорті є чудові узбережжя.

Курорти Сіамської затоки

Місто Паттайя

Паттайя - це галасливий міський курорт, затоплений людьми, транспортом і розвагами, так що це не найкраще місце для пляжного відпочинку в Таїланді. На відміну від островів вода в районі міста каламутна, жовтуватого кольору і не настільки чиста, як на інших курортах. Біля берегів знаходиться безліч моторних човнів та катерів, які заважають відпочивати та забруднюють воду паливом. З іншого боку Сіамської затоки знаходиться місто Хуа Хін, пляжі якого найбільше підходять для відпочинку. Якщо ви зупинилися саме в Паттайї, краще купатися їздити на найближчі острови.

Читайте також: Розваги та послуги на курортах Таїланду

Ширина міських пляжів Паттайї дуже скромна – близько 5-7 метрів. Вільні шезлонги доведеться займати вже о 7-8 ранку. Головний пляж міста - Паттайя Біч. Але викупатися на ньому наважиться далеко не кожен. Уздовж пляжу простяглася жвава дорога, зовсім поряд – висотні будови та торгові центри. Це місце більше підійде для розваг чи прогулянок.

Пляж Паттайї

Інший найпопулярніший пляж Паттайї - Джомтьєн - теж не найкращий у Таїланді і нагадує Паттайя Біч. Натомість по сусідству з ним знаходяться Донгтан та Пратамнак, які помітно більш доглянуті та тихі. Замість галасливої дороги тут ростуть пальми, а публіка респектабельніша. Можна заглянути і на пляж Банг Сарай, розташований за 15 км від центру міста, далеко від висоток і шуму. Він поки що мало освоєний, а тому досить приємний.

Найкращим на околицях Паттайї вважається Військовий пляж, куди у вихідні їздять відпочивати і тайці. Він розташований у лагуні, відгородженій від материка зеленими пагорбами. Тут прозора блакитна вода, майже білий пісок і дуже чисто. З особливостей пляжу: скромний вибір кафе, черепашки та пологий вхід у воду, через що під час відливу вода може йти далеко. Вартість трансферу із міста починається від 200 батт. Пляж знаходиться на території військової бази, тож на КПП попросять залишити посвідчення особи.

Військовий пляж Паттайя Таїланд

Острови Паттайї

На відстані від міста знаходяться кілька островів, куди можна просто з'їздити купуватися або відвідати організовані екскурсії. Найближчі з них - До Лан, До Сак, До Крок, До Пхай, До Січанг і Ко Рін. Більш віддалені - Самет і Чанг.

Найбільші острови – Лан та Січанг – це самостійні багатолюдні курорти з готелями, ресторанами та магазинами.

Лан знаходиться всього за кілька кілометрів від міста. Він настільки популярний, що стан його пляжів, хоч і краще, але можна порівняти з міськими. Місцеві жителі кажуть, що вибирати його варто, тільки якщо добиратися швидше та зручніше, ніж до Джомтьєна чи Військового пляжу. Січанг менш затребуваний через кам'янисті береги і невелику кількість піску на своїх 3 пляжах. Але на острові є пам'ятки та оглядові майданчики.

Далі від Паттайї розташовані Ко Пай та Ко Рін, куди возять одноденні екскурсії. Ці острови максимально наближені до ідеалу тропічного відпочинку у Тайланді: пляжі з білим піском та абсолютно прозора вода. Також з Паттайї можна з'їздити на чудові острови-курорти Самет та Чанг.

Пляжі Паттайї

Острів Самет

Пляжі Самету мають спільну особливість: скрізь дуже пологий вхід до абсолютно прозорої чистої води, немає коралів і водоростей, дрібний білий пісок. На Самет легко дістатися з Паттайї та Бангоку, дорога займає 1-3 години.

Знайти свій пляж буде нескладно – острів завдовжки лише 6 км. На вихідні Самет стає місцем відпочинку мешканців найближчих міст, тому відвідувати острів краще в будні.

Найрозвиненіший і найбільший пляж - Сай Кео (Haad Sai Kaew beach або Diamond Beach). Снігово-біла берегова смуга завширшки до 30 м простяглася на 1 км. Вхід у воду плавний, а на березі є все, що душа забажає. Шумний Сай Кео є сусідом з десятком інших схожих пляжів, наприклад з відокремленим і малолюдним Ao Chao за кілька хвилин їзди.

Оскільки найбільше місць для пляжного відпочинку зосереджено на східній стороні, єдиний пляж острова, з якого можна спостерігати захід сонця – це романтичний Ao Prao. Його з усіх боків обіймають високі пагорби, тому місце виходить досить затишним. Поруч є оглядовий майданчик з видом на Сіамську затоку, кілька ресторанів та готелі пристойного рівня.

Самет має дві особливості. По-перше, його рослинність нагадує європейські листяні ліси, а пальм зовсім небагато. А по-друге, Самет – дуже тихий острів, тому найбільше він підійде для абсолютно спокійного пляжного відпочинку в Тайланді.

Пляж Самет Таїланд

Острів Чанг

На Чанзі ви знайдете ті тропічні пляжі з листівки, які очікували побачити. Крім цього, тут організують екскурсійні прогулянки серед прекрасної природи: до водоспадів, печер, скель або найближчих островів. На острові є активні розваги, і повноцінна інфраструктура. Всі 10 пляжів, крім важкодоступного Long Beach, знаходяться із західної сторони, тому Ко Чанг буквально створений для милування заходами сонця.

Найбільш комфортні, великі та популярні пляжі – це White Sand Beach та Lonely Beach. Тут широка смуга піску з кокосовими пальмами, що ростуть, прекрасні пейзажі і немає гострого каміння, осколків черепашок або коралів. Глибина дна збільшується дуже плавно, тому пляжі відмінно підійдуть для відпочинку з маленькими дітьми, але відчуватимуться відливи і припливи. Із послуг на цих пляжах є все, що потрібне. Єдине, що на Чанзі ви не знайдете водних розваг, тому що його територія належить до національного парку.

Менш відомий, але дуже гарний пляж Чанга – це Khong Koi. З його білих берегів, що поросли мангровими деревами та пальмами, відкривається вид на найближчі острови у яскраво-блакитній воді. Дуже красиво! Але Конг Коі не підійде для щоденного відпочинку: в окрузі немає вибору магазинів та кафе.

White Sand Beach Ко Чанг Таїланд

Острів Самуї

Самуї - популярний острівний курорт Таїланду. Найбагатший пляж острова - Чавенг протяжністю більше 6 км. У центральній частині пляжу відпочиваючих найбільше, а на північ та південь значно менше. Природні умови тут саме ті, які шукають у Таїланді: пудровий білий пісок, прозора вода і тропічні зарості. На пляжі досить природної тіні, але велика кількість людей може стати на заваді зануритися в атмосферу тропічного раю. Хоча саме завдяки популярності пляжу тут великий вибір послуг, ресторанів, магазинів, готелів, масажу, водних розваг.

Читайте також: Тайська кухня

На Чавензі вхід у воду дуже пологий, так що відливи можуть бути помітні, зате купання абсолютно безпечне. З листопада до кінця зими на морі бувають сильні хвилювання, а влітку хвиль може не бути взагалі. Пляж розташований зі східного боку острова, тому захід сонця на ньому не побачити.

Другий за популярністю пляж Ламай у всьому схожий на Чавенг, хіба що крім піску, який тут більший і жовтіший.

Пляж Ліпа Ной вважається серед туристів чи не найкращим у Таїланді, але залишає неоднозначні враження: з одного боку, тут чудові пальми та заходи сонця, з іншого – дуже вузька смуга пляжу з великим жовтим піском, яка, до того ж, під час припливів повністю зникає. У періоди сильного відливу купатися теж буде важко - море йде далеко, оголюючи довгу мілину.

Кристал Бей (Сільвер Біч або Тонгтакіан) та Корал Ков – невеликі мальовничі пляжі в лагунах поряд з Чавенгом. З води піднімаються величезні валуни, які переходять у зелені пагорби тропічних чагарників. Вибір магазинів та кафе невеликий. Влітку в період сильних відливів вода йде далеко і відкриває гостре каміння.

Пляж Чавенг Самуї Таїланд

Курорти Андаманського моря

Провінція Крабі

У володіння провінції Крабі входить материкова частина та 150 островів різного розміру. Цей регіон вражає неземними пейзажами: стрімкі карстові скелі, печери та гроти, водоспади серед гігантських коренів тропічних дерев і, звичайно, чудові пляжі. Саме Крабі найчастіше зустрічається на фотографіях Таїланду. Особливістю всіх узбереж Крабі є сильні припливи і відливи, а також нестача природної тіні в другій половині дня.

Крабі Таїланд

Місто Ао Нанг

На материковій частині Крабі один із найбільш відвідуваних курортів – Ао Нанг. На його центральному пляжі і з берега, і з моря відкриваються чудові краєвиди на величезні вапнякові скелі – візитну картку провінції. Пляж протяжний, просторий та переповнений кафе та магазинами. Прискіпливі туристи помітять великий жовтий пісок з уламками черепашок, майже повну відсутність пальм та тіні в другій половині дня, а також безліч моторних човнів у морі, які забруднюють воду.

Сусідні пляжі Паї Плонг (Центара) та Ноппарат Тара за своїми природними характеристиками дуже схожі на Ао Нанг, оскільки є його продовженням. Але тут значно менше відпочиваючих, немає катерів та кафе – ідеально для тих, хто не любить стовпотворення на березі. На всіх трьох пляжах вода від природи непрозора та має гарний зелений відтінок.

Порівняно неподалік материкового курорту Ао Нанг розташовані острови Пода і Бамбу. Тут умови пляжного відпочинку разюче змінюються. Вода стає кришталево прозорою, а білизна пудрового піску буквально сліпить очі. Острови безлюдні, тому тут відчувається нестача зручностей та послуг. Заходити у воду потрібно обережно, на дні є уламки коралів.

Пляж Ао Нанг Крабі Таїланд

Півострів Рейлі

Найкращі пляжі в Крабі, а можливо, і в усьому Таїланді знаходяться на півострові Рейлі. Важко зрозуміти, кому віддати однозначну першість, але побувати на пляжах Рейлі Вест та Прананг просто необхідно. З Ао Нанг можна недорого доїхати човном або відвідати пляжі у складі комплексної екскурсії з Пхі-Пхі та Пхукет.

На Рейлі зібрано всі скарби Таїланду. Пляжі обіймають велетенські стрімкі скелі заввишки кілька сотень метрів, порослі тропічною зеленню. Вода з абсолютно безбарвної на березі поступово переходить у яскраво-бірюзову, а на горизонті стає насичено синьою. Сусідні Рейлі Вест і Прананг поділяє величезна скеля, так що перебратися з одного на інший можна або по воді або в обхід.

Пляж Рейлі Крабі Таїланд

Архіпелаг Пхі Пхі

Пляжі архіпелагу Пхі Пхі - серйозний конкурент Рейлі. Краєвиди цих островів стали героями багатьох фільмів, і важко вибрати найкращий із них. Єдиний в архіпелазі острів-курорт Пхі Пхі Дон має дві величезні бухти, розділені перешийком. На його берегах знаходяться найпопулярніші та дуже мальовничі пляжі острова – Тонсай та Ло Далам. Купатися можна скрізь, оскільки частина берега є парковкою для човнів.

У відплив море йде на недосяжну відстань і унеможливлює купання в бухтах. Натомість у період сильних відливів доведеться гуляти оголеним морським днем пішки. Натомість приплив змінює вигляд пляжів до невпізнанності та бухти наповнюються свіжою бірюзовою водою. Ло Далам оцінять любителі активного нічного життя, а Тонсай - відмінне місце, щоб зупинитися в одному з його готелів, тому що зручно добиратися до будь-якої точки острова.

Пляж Пхі Пхі Таїланд відпливПояда Пхі Пхі Таїланд приплив

Для купання ідеально підійде спокійніший пляж Long Beach з найдрібнішим піском, чистим морем і меншою кількістю людей. На пляжі є всі вигоди: душ, лежаки, кафе, готелі. З настанням ночі життя на пляжі завмирає до ранку.

Місце, де кокосових пальм більше, ніж людей – пляж Ло Му Ді. Один із найкрасивіших на Пхі Пхі – пляж Monkey Beach. На пляжі живе велика зграя мавп, які дуже вільно почуваються в суспільстві людей, тож туристам доводиться берегти свої речі.

Пляж Майя Бей на сусідньому острові Пхі Пхі Ле став знаменитою пам'яткою Таїланду завдяки фільму "Пляж" з Леонардо Ді Капріо. Місце дійсно дуже красиве, але насолодитися краєвидами скель, що вкривають бухту, заважає стовпотворіння людей та екскурсійних човнів. Якщо зберетеся з'їздити на Майя Бей, обов'язково робіть це вранці, коли людей менше. Після обіду сонце, яке сідає за одну зі скель, не дасть зробити гарних фото.

Пляжі острова Пхі Пхі Таїланд

Острів Пхукет

На найбільшому та розвиненому острові Таїланду понад 30 пляжів. Серед них є як галасливі та багатолюдні – у західній та південній частині, так і повністю відокремлені, більша кількість яких зосереджена на північно-західному узбережжі. Досліджуючи острів, ви знайдете пляжі з пудровим піском, що скрипить під ногами, блакитним морем, величезними валунами і кам'яними ваннами, кораловими рифами і тропічними пейзажами для неземних фотосесій.

Ще кілька років тому найкращим пляжем Пхукета вважався Патонг. Але сьогодні це місце більше схоже на окреме пляжне місто – зі своїми ринками, нічними клубами та шоу для дорослих. Патонг можна порівняти з пляжами Паттайї: він не може похвалитися ні чистотою моря, ні станом берега, ні комфортом і мало підійде для пляжного відпочинку.

Пляж Патонг Пхукет

Більшість вибирає більш спокійні та придатні для купання пляжі – Ката, Ката Ной та Карон, розташовані по сусідству один з одним. Хоча вони найпопулярніші на Пхукеті, тут менше скупчення людей, особливо на Ката Ной, а вся велика інфраструктура переважно знаходиться за межами пляжів. За своєю красою, Карон вважається не лише найкращим пляжем у Тайланді, а й одним із найкращих у світі. Якщо збираєтеся відвідати Ката і Карон, вибирайте відповідний сезон – у погану погоду на морі піднімаються хвилі та утворюються небезпечні течії, незважаючи на невелику глибину.

Чудові малолюдні пляжі Пхукета - Най Харн, Парадайз і Фрідом, що зберегли атмосферу райського відпочинку. Най Харн, згідно з дослідженнями тайських екологів, є чистим пляжем острова. Крім цього, за сукупністю всіх критеріїв екологічності, безпеки, доступності та розвиненості інфраструктури, найкращим пляжем Пхукета влада Таїланду називає саме Най Харн. По сусідству з ним є два зовсім невеликі і безлюдні, але божественні пляжі - Ао Сен і Нуй, які, крім усього іншого, підійдуть для дайвінгу і снорклінгу, так як у берега є корали.

Най Харн пляж Пхукет Таїланд

Чудові тайські пейзажі настільки різноманітні, що неможливо однозначно сказати, які найкращі пляжі в Таїланді. Там потрібно обов'язково побувати самому.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!