(099)710-11-50 Київ
Перейти к поиску тура

Що привезти із Хорватії?

Хорватія – дивовижна країна з неймовірно красивою природою та унікальними культурними цінностями. Зовсім не дивно, що, провівши відпочинок у Хорватії, хочеться забрати з собою щось оригінальне, але неодмінно пов'язане з традиціями та особливостями цієї країни. Багатьом відомо, що дуже часто сувеніри з Хорватії мають гастрономічний характер. Але є й хорватські сувеніри, які ще багато років радуватимуть своїх власників. Отже, що привезти у подарунок із Хорватії?

Пазький сир (Paški sir) – знаменитий хорватський сир, який виготовляють із овечого молока, вимочуючи його в оливковій олії. У приготуванні сиру не використовуються штучні добавки та консерванти, а сам сир має неповторний смак. Це зумовлено харчуванням овець у Пазі. На місцевих пасовищах ростуть ароматні трави, серед яких, наприклад, шавлія і розмарин, вони і надають молоку незвичайний присмак, який потім передається сиру.

Оливкова олія – ще один популярний хорватський сувенір. Оливкові гаї можна зустріти у Хорватії практично повсюдно. Можливо, оливкова олія з Хорватії не така популярна, як грецька чи іспанська, але від цього її якість анітрохи не гірша. Швидше, навпаки: багато хто вважає оливкову олію, вироблену в Далмації, однією з найкращих у світі. Нехай обсяги виробництва олії в Хорватії не такі великі, зате це допомагає зберегти традиції ручного збору та технологію холодного віджиму. Серед місцевих жителів популярна оливкова олія з запашними травами, розмарином та часником.

Хорватський мед – дуже смачний та якісний, багато в чому завдяки чудовій екології країни. Різновидів меду дуже багато, кожен може знайти щось собі. Але є особливий зелений мед, розроблений хорватськими медиками і продається в аптеках. Такий мед виготовляється на основі акацієвого з додаванням екстрактів кропиви, м'яти, молодила, броколі та є чудовим натуральним імуностимулятором.

Пршут - свинячий окіст, процес приготування якого включає копчення на вугіллі і в'ялення на сонці і вітрі. Пршут користується величезною популярністю серед туристів, його продають повсюдно та інколи навіть у подарункових упаковках.

Хорватське вино – сувенір, який гідно оцінять усі любителі цього напою. На сьогоднішній день зареєстровано понад 700 видів вин, які виробляються в Хорватії. При цьому 76 із них – елітні. Окрім таких відомих вин, як Мерло, Каберне, Малван та Теран, у Хорватії є і незвичайне вино. Саме його туристи найчастіше купують як сувенір, тому воно продається в неймовірно красивих пляшках і упаковках.

Лікер задарського краю – легендарний спиртний сувенір для тих, хто віддає перевагу міцнішим напоям. Лікер досі виготовляється за оригінальним рецептом XVI століття, який було складено у Домініканському монастирі. Початкова назва Росоль згодом була замінена на Мараскіно (Maraschino), оскільки роблять лікер з далматинської вишні сорту «Мараска». Знаменитий лікер тим, що його свого часу пили Казанова, Наполеон, Хічкок, Оноре де Бальзак, а також цей лікер подавався в єдиному плаванні Титаніка.

Пелінковац (Pelinkovac) – лікер із диких трав, часто званий національним хорватським напоєм. Основний інгредієнт лікеру – полин, а доповнюється він ще 26 різними лікарськими травами. Інші популярні алкогольні сувеніри, які можна привезти додому з подорожі Хорватією: виноградна горілка лозавач, міцний спиртний напій на травах травариця, медовиця на меду та шлівовиця на сливах.

Ліцитарське серце – виріб із медового тіста у вигляді серця, що символізує тепло та любов мешканців Хорватії. Серця, як правило, червоного кольору та красиво прикрашені різнокольоровими візерунками та написами. За звичаєм, який актуальний до наших днів, юнак, який дарує дівчині ліцітарське серце, визнається їй таким чином у коханні. Цей прекрасний сувенір найчастіше є їстівним, але можна знайти і їстівні варіанти.

Краватка – чудовий сувенір для чоловіків. Особливого сенсу подарунок набуває, якщо врахувати, що Хорватія – батьківщина краваток. Саме тут чоловіки першими почали пов'язувати шовкові прикраси на шию, пізніше краватка стала частиною військової форми, побачивши яку французький король вирішив запровадити цей аксесуар у свій гардероб і таким чином увів моду на краватки. У французькій краватці так і називається "cravate", нагадуючи слово "хорват". У наш час особливо популярні хорватські краватки, які виготовляє компанія Croata.

Морчич – чудовий варіант для тих, хто не знає, що купити у Хорватії для жінок. Морчич – це ювелірні прикраси з головою мавра, яка вважається символом захисту від зла. Найчастіше продається у вигляді сережок, але є також намисто, брошки, браслети. Можуть бути виготовлені із золота та прикрашені перлами, рубінами, коралами. Найширший асортимент можна знайти в місті Рієка, де вони і виробляються.

Вучедольська голубка – милий сувенір, копія археологічної знахідки, зробленої 1938 року у Вучедолі. Ця керамічна посудина у вигляді птаха вважається найвідомішою знахідкою, зробленою археологами в Хорватії.

Пажеське мереживо – один із найпрекрасніших хорватських сувенірів. Якщо Ви вибрали тури до Хорватії і хочете привезти з поїздки що-небудь для домашнього затишку, сміливо купуйте мереживо, яке недаремно називають білим золотом міста Пага. Місцеві умілиці роблять мереживо вручну за допомогою голки та тонкої нитки. Однак треба врахувати, що вартість серветки відповідає копіткості роботи.

Лаванда – не лише гарний, а й корисний сувенір. Аромат хварської лаванди допоможе впоратися зі стресом та головним болем, а також сприятиме посиленню імунітету. Як сувенір можна купити лавандову олію або мішечки з лавандою.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!