travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Асуан

Асуан - це містечко, яке стоїть на березі Нілу. В Асуані налічується близько 275 тисяч мешканців. У давнину місто було місцем перетину караванних шляхів. Стародавні єгиптяни називали його Суїном, а греки Сієною. Сюди везли різноманітні товари з центральної Африки, передусім слонову кістку, які потім переправлялися вниз Нілом, у бік портових міст Середземного моря.

Рожевий граніт, який використовували у будівництві розкішних будівель та монументів, видобували саме тут. Тепер у колись пустельному Асуані ростуть екзотичні квіти та дерева, завдяки яким це місто стає схожим на величезний ботанічний сад.

Асуан

Сьогодні Асуан улюблене місто туристів у зимовий період, хоча колись погода в цьому містечку була вкрай сухою та спекотною. Все змінилося після будівництва Асуанської греблі та освіти поблизу міста великого водосховища. Вологість повітря зросла, але температура влітку в обідній час досягає 45 градусів.

Як і було раніше, зараз більшість жителів Асуана – нубійці, що надає особливого колориту місцевості. Тут дуже часто можна почути нубійську музику, а іноземців приймають із теплою душею.

Найголовнішою пам'яткою вважається Асуанська гребля, завдяки якій вдалося уникнути повені з боку Нілу, та отримати дешеву електроенергію. Ця колосальна споруда 3,5 км завдовжки, 1 км завширшки і 111 м заввишки, за обсягом 17 разів перевищує піраміду Хеопса найбільшу піраміду Єгипту.

Читайте також: 10 найцікавіших місць для відпочинку в Єгипті

Ще місто багате на такі цікаві місця як: Храм в Абу-Сімбелі, побудований на честь перемоги фараона Рамзеса ІІ над хетами. Храм складається з чотирьох залів із підсобними приміщеннями з боків. В останньому найменшому залі знаходяться кам'яні статуї богів Амона, Ра, Птаха, а також самого Рамзеса II.

Асуан

Унікальна особливість цього храму полягає в тому, що лише двічі на рік 22 лютого і 22 жовтня лик фараона висвітлюється першими променями сонця, що сходить. Решту часу пряме сонячне світло в останню залу не проникає.

Гробниця Агха Хана, засновника секти ісмаїлістів. Музей старожитностей розташований на островах Еліфантіна. Тут представлені найцікавіші пам'ятники давньоєгипетського мистецтва. Між Асуаном та Луксором курсують численні туристичні теплоходи. Дорогою вони, як правило, роблять зупинки в Ком-Омбо і Едфі, де можна оглянути стародавні храми, що прекрасно збереглися.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!