(099)710-11-50 Київ
Перейти к поиску тура

Гірськолижний курорт Ерзрум

"...Місто збудовано в лощині, що височить над морем на 7000 футів, - писав Пушкін. - Гори, що оточують його, покриті снігом більшу частину року. Земля безлісна, але плодоносна. Вона зрошена безліччю джерел і звідусіль перетнута водопроводами. Арзрум слав водою.Євфрат тече за три версти від міста.Але фонтанів скрізь безліч.У кожного висить бляшаний ковшик на ланцюгу, і добрі мусульмани п'ють і не нахваляться... Між Арзрумом і Константинополем існує суперництво, як між Казанню та Москвою."

Східні країни наповнені багатою історією, своєрідною культурою, а також безліччю загадкових та чудових курортів, що є ласими шматочками для люблячих пригод іноземних туристів. Одним із таких містечок є Ерзрум. Про нього ходять легенди… Про нього пишуть знамениті поети… Ерзрум – одне з найдавніших містечок Туреччини, де можна насолодитися неймовірними мальовничими краєвидами засніжених схилів гір, традиціями турецького народу та старовинною історією. Так що прагнете нових пригод, подаровані відпочинком в Ерзрумі.

На початку минулого століття, за часів О.С.Пушкіна, це місто, засноване близько 415 року як візантійська фортеця Феодосіополіс і багаторазово переходило з рук в руки (араби, вірмени, сельджуки), називали в Росії Арзрумом. Наш великий поет у 1829 році зробив подорож і поділився своїми враженнями про цей край у чудовому дорожньому нарисі. А крім цього. майже нічого досі немає російською мовою про гірську Туреччину, яка у свідомості сучасних російських туристів асоціюється зі Стамбулом та Анкарою, Анталією та Кемером, з давніми пам'ятниками історії, барвистими базарами, фруктами, люля-кебабом, чудовими пляжами... Гірськолижні країни - Австрія, Швейцарія, Франція, Італія, навіть Іспанія зі Сьєррою-Невадою. Але Туреччина...

Гірськолижний курорт Ерзрум

Сьогодні між Стамбулом та Ерзурумом жодного суперництва, звісно, немає. Цивілізація все розставила на свої місця. Але й досі вода Ерзурума, яку треба пити саме сирою, з джерела або в готелі прямо з-під крана, без чашки, зачерпуючи жменею, славиться на всю Туреччину та Європу. Славляться нині околиці Ерзурума та своїми гірськолижними курортами.

– За кілька десятиліть життя, пов'язаного з гірськими лижами, – розповідає Віктор Данилін, директор Навчального центру Федерації гірськолижного спорту та сноуборду Росії, – я бачив багато найкрасивіших місць у горах Кавказу, Тянь-Шаню. Альп та середньої смуги Росії, спускаючись по всіляких схилах при різному стані снігу. До цих місць доводилося дуже довго добиратися: поїздом, літаком, часом годинами на автомобілі, потім пішки! Чого не зробиш заради задоволення послизнути на лижах із гори!

Вперше я побачив гори Туреччини 6 років тому і був здивований тим, що мій шлях від дому до готелю в Паландокені – це лише 5 годин комфортної подорожі. Умови проживання, харчування – чудові, але для лижника головне – гора. сніг, тиша! Наявність витягів та гірськолижних інструкторів, а також патрулів (жандармів) на гірських лижах роблять відпочинок у горах Туреччини спокійним, домашнім.

Різні схили, від зелених до чорних, дозволяють лижнику вибирати спуск на власний розсуд, все залежить від вашої підготовки та самопочуття.

Гірськолижний курорт Ерзрум

Щорічно буваючи в Туреччині, я придбав друзів серед інструкторів, адже багато хто з них розмовляє російською. Разом із ними зроблено безліч найцікавіших спусків в Улудазі, Паландокені, Сарикамиші, Карталкаї. Наші школи з навчання, демонстрації гірськолижних прийомів дуже схожі, контакт турецьких та російських гірськолижних вчителів сприяє розвитку гірськолижного туризму та спорту, дружбі між нашими країнами.

- Саме у Туреччині є всі умови для катання гірськолижників будь-якого рівня, впевнена Анастасія Шиліна, чарівний інструктор гірськолижного клубу "ТорпедоЗІЛ". - Різноманітність схилів, від пологих до тих, де потрібно проявити холоднокровність та майстерність, викликає інтерес у людей будь-якого віку, становища та темпераменту. На доглянутих трасах не нудно ні молоді, що любить швидкість, круті спуски та ризик, ні сімейним парам, які люблять спокійне, туристичне катання. Для тих, хто звик спускатися не поспішаючи, споглядаючи краси гір, блакитне небо, вбираючи промені гірського сонця, є чудова полога траса довжиною 12 км, що йде через гори до самого готелю. Навіть своїх дітей ви без остраху можете залишити на весь день з інструктором, який навчатиме їх і стежитиме за їхньою безпекою на схилах.

З вікон готелю, розташованого всього за 50 метрів від витягу, ви можете спостерігати новачків, які тільки починають занурюватися в цей гірськолижний світ. Вони ще не мріють про спуски чорними (найскладнішими) трасами, їм би поки що встояти на ногах і точно виконувати всі вимоги інструктора, який ставить їх на цей безмежний, цікавий і іноді небезпечний шлях - шлях гірськолижника. Навіть якщо у вас немає ні лиж, ні черевиків, ні гірськолижного костюма, ви не залишитеся осторонь цього свята. У прокатному пункті готелю вам підберуть необхідне спорядження або ви можете купити потрібне тут же, в магазині.

А хто не чув про знаменитий турецький "шведський стіл"! Так, після такого достатку і такої кількості кілокалорій ви точно не зможете всидіти у себе в номері, а покваптесь на гору до свого інструктора або, на крайній випадок, в тренажерний зал або басейн. У готелях є і камінні зали, і кілька кафе, і нічні шоу-дискотеки, і відеозали, і більярд - все те, що дозволить вам скоротати вечір, якщо ви не любите вечірнього катання, коли при світлі прожекторів все виглядає загадково і здається, що ти летиш на лижах по самих хмарах, освітлених блиском нічних світил.

У редакції "Мандрівника" зібралося багато листів і відгуків від туристів, які за допомогою московських туристичних компаній побували на гірськолижних курортах Туреччини. Серед них як професіонали-гірськолижники, так і люди, які ніколи раніше не спускалися на лижах з гір. Висновок один: рекомендуємо! Чудовий сервіс у готелях, чистота, дружелюбність та поважне ставлення до туристів з Росії та всього колишнього СРСР, тиша, затишок, атмосфера. що забезпечує душевний спокій, настільки необхідний усім нам, які перебувають на батьківщині у постійному стресі та боротьбі. Здійсніть подорож до Ерзурума слідами автора "Євгенія Онєгіна" та "Дивної миті" - чудові миті в горах Туреччини, де повітря чисте і прозоре, як ніде, а крижана вода нагадує дитинство, де все тільки починалося, коли після катань золотистими схилами, ніби намальованим на яскраво-синьому полотні старим майстром, після піджаристого, з шиплячою рожевою скоринкою шашличка або кебаба під стопку ракії ви милуєтесь пристрасним східним "танцем живота" або вдихаєте всією істотою своїм запахом гарячої хвої в лазні, - миті ці запам'ятаються на.

Гірськолижний курорт Ерзрум

Гірськолижний центр "Паландокен" Розташований на горі Паландокен, що на сході Анатолійського регіону, за 5 км на південний захід від міста Ерзурума. Зона катання знаходиться на висоті 2200–3125 м над рівнем моря. Товщина снігового покриву - близько 2 м. Клімат у цьому районі є континентальним, і протягом зимового сезону періодично випадає сніг. Всі траси готують снігоущільнювальні машини (ратраки). Сніговий покрив зберігається 150 днів. Найбільш сприятливий період – з 10 грудня по 10 травня.

Паландокен – висока гора, катання на верхній ділянці непідготовлених лижників небажане, а для новачків небезпечне. Акліматизація проходить швидко та безболісно і вже на третю добу можна присвятити катанню весь день. З самого верху йдуть вниз дві чорні траси та одна червона. Трохи нижче, з висоти 2930 м, від верхньої станції підйомника крісла йдуть дві червоні і одна зелена траси, що проходять по південно-західному схилу гори. На північний схід йде червона траса, яка переходить у зелену, і гірськолижники потрапляють нею на початок бугельної дороги або до готелю. Велика кількість коротших трас дає можливість з перших годин перебування на гірськолижному курорті пройти активну акліматизацію і підготуватися до більш серйозних спусків.

Мережа розташованих на горі підйомників різних систем і видів дозволяє гірськолижникам комфортно дістатися місця старту і потрапити в будь-яку точку зони катання гори Паландокен. Поруч розташований дикий курорт для любителів фрірайду (катання поза обладнаними трасами).

Різноманітне дозвілля (катання, шопінг. Нічна дискотека) особливо привабливе для сімейного відпочинку. Проводяться цікаві екскурсії до міст Ерзурум та Трабзон.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!