travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Археологічний музей у Стамбулі

Археологічний музей Стамбула

Археологічний музей Стамбула – один із найзнаменитіших музеїв міста, що знаходиться в центрі, біля парку Гюльхане та палацу Топкапи. Музей вміщує понад мільйон експонатів різних епох та культур. Складається він із трьох будівель: безпосередньо, музей вітчизняної історії, музей Стародавнього Сходу та Ізразкового павільйону. Екскурсії до музею приваблюють людей, які цікавляться давніми історичними пам'ятками.

Ідея створення музею належала видному турецькому діячеві культури Осману Хамді Бею, який боровся за збереження пам'яток національної матеріальної культури та за не вивезення їх із країни. Будівництво неокласичної будівлі музею почалося в 1881 році і тривало аж до 1902 року, хоча музей був відкритий вже з 1891 року.

Відкриття музею Стародавнього Сходу відбулося у 1935 році, він розмістився у будівлі колишньої Школи образотворчих мистецтв. У Ізразцового павільйону давніша історія — його збудували ще 1472 року за вказівкою Мехмеда II. Це одна з головних пам'яток ранньої османської архітектури.

Серед експонатів Археологічного музею багато тих, що мають загальносвітову цінність. Наприклад, знайдений 1887 року саркофаг, який довгий час помилково вважався саркофагом Олександра Македонського. Пізніше з'ясувалося, що він належав Сидонському цареві Абдалонимосу. Також цікавий саркофаг Жінки, що плаче, з того ж некрополя в Сидоні і безліч інших шедеврів античного і візантійського мистецтва. Ще музей відомий виставкою «Стамбул через століття», що включає голову змії (частина змієподібної колони Іподрома), дзвін з Галатської вежі XIV століття і ще десятки інших предметів, присвячених, зокрема, Троє.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!