travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Дівоча башта у Стамбулі

Дівоча башта у Стамбулі

Друга знаменита вежа Стамбула (після Галатської), розмістилася вона за 200 метрів від берега кварталу Саладжак, що в азіатському районі Ускюдар. Точна дата побудови вежі нікому не відома. Екскурсії до легендарної вежі привертають увагу безлічі туристів. Деякі дані повідомляють, що згадки про Дівочу вежу дуже давні, ще з IV століття до н. е.

З вежею пов'язано безліч давніх легенд. Одна з них про безмежне трагічне кохання юнака Леандра до жриці Афродіти, Геро. Щодня юнак перепливав Дарданелли, орієнтуючись на смолоскип, який запалювала вежі Геро. Одного разу вогонь загасив вітер, і Леандр, не зумівши знайти дорогу до вежі, потонув, а Геро, дізнавшись про це, кинулася з Дівочої вежі.

Після турецького завоювання вежа на острівці була знесена, замість якої збудували дерев'яну, що згоріла в 1719 році. У 1725 році Дівоча башта була заново збудована з каменю, а в 1857 на ній розмістили маяк. До цього вежу використовували як сторожову, як місце для збору податків з суден, що проходять через Босфор, як радіостанцію, як маяк і навіть як карантинний ізолятор під час епідемії холери в 1830 році.

Сьогодні вежа знаходиться у віданні Управління Морськими Підприємствами, і там розташований чудовий ресторан. З вежі відкривається чудовий краєвид на все місто. До неї ходять спеціальні катери з району Кабаташ на європейському березі Босфору та від кварталу Саладжак азіатською.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!