travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Площа Ахмедія у Стамбулі

Це туристичний центр Стамбула, так само площу називають ще - "Площа Іподром". Залучають туристів безліч історичних пам'яток міста, що розташовані навколо площі. У Стамбулі на площі Ахмедія проводять дуже цікаві екскурсії. Будувати іподром почали ще 203 року під час правління Септіума Северуса, воно тривало протягом 127 років. Проект будівництва завершили до 11 травня 330 до церемонії святкування 2 столиці римського імператорства, коли імперію очолював Костянтин Великий. Іподром вважається другим за величиною, після Римського. Довжина його становить 400 м-коду, ширина 120 м-коду, помістити одночасно він може більше 30 тис. глядачів, що можуть розміститися на 40 рядах навколо бігової доріжки (у формі "V").

Оскільки іподром мав деякий нахил, західна частина його площі була поставлена на потужні стіни. Якщо наближатися до площі з боку Мармурового моря, ці сильні стінки, іменовані "Спхедоне", відразу ж привертають увагу, показуючи свою величність. З іншого боку, у центрі бігової доріжки, була побудована стіна, прикрашена всілякими античними творами. Стіна ця називалася "Соїна". У візантійський період іподром стає місцем спортивних змагань, що влаштовуються тут, а також кривавих зіткнень. А в османський період – центром масових уявлень та інших розважальних видовищ. Тут влаштовувалися пишні палацові та весільні ритуали, ярмарки та інші розважальні заходи.

Площа Ахмедія у Стамбулі

Єгипетський обеліск є найдавнішим пам'ятником античності не лише іподрому, а й Стамбула. Датується 15 століттям е., інакше кажучи, обеліску 3500 років. Фараон спорудив його на честь тріумфу Месопотамії. Він виготовлений із біло-рожевого ассуанського граніту. Вага його сягає 300 тонн. При перевезенні оригінал обеліска завдовжки 32,5 м був укорочений майже на 40%. Нині його висота 20 м-коду.

На всіх чотирьох сторонах обеліска є єгипетські ієрогліфи, що зображають героїчні дії фараона Тутмосіса. У верхній частині зображений фараон і бог Амон.

Другим найдавнішим пам'ятником, розташованим на Іподромі, вважається змієподібна колона, привезена сюди з дельфійського святилища Аполлона в Греції Костянтином Великим у 326 році. Пам'ятник, що символізує перемогу грецьких міст-держав над персами при Платеях. В оригіналі ця колона складалася з трьох зміїних голів та величезного котла із золота спорудженого на зміїних головах.

Площа Ахмедія у Стамбулі

Ажурна кам'яна колона - ця остання колона, споруджена за велінням імператора Костянтина VII (прізвисько Порфірогеннос), на честь пам'яті свого діда Василиса I, височіла в самому центрі Іподрому. Оригінальні покриття колони з міді на початку XIII століття, під час Латинського навали, було зруйновано. З оригінальних мідних покриттів карбувалися монети. Колона, яка зазнала серйозного пошкодження від землетрусу (1894 р.), реставрувалася.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!