travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Палац Топкапи у Стамбулі

Один з найбільших пам'яток Стамбула найчастіше відвідується туристами у всій Туреччині. У палаці протягом чотирьох століть зосереджувалося все управління та влада над Османською Імперією, яку можна віднести до однієї з найбільших держав у світі. Туристів з усіх куточків світу вражають екскурсії до Палацу Топкапи у Стамбулі.

Будувався палац, починаючи з 1475, під керівництвом оттоманського падишаха Султана Мехмеда і тривав до кінця 19 століття. Початкова назва палацу - "Сара-і-Джедіде-і-Аміре". Палац знаходиться у туристичному центрі Стамбула – районі Султанахмет.

Палац Топкапи у Стамбулі

У 1923 році, з встановленням республіки, Палац Топкапи, як і інші палаци, за наказом Мустафи Кемаля Ататюрка, був оголошений музеєм. Колекція музею Топкапи на одному рівні з колекціями австрійського Габсбурга та почесних династій російських царів вважається однією з трьох рідкісних у всьому світі. Число експонатів досягає 65 000, проте в експозицію увійшла лише десята частина всієї колекції через відсутність обслуговуючого персоналу та виставкових салонів. Внаслідок пожеж (XVI століття) та землетрусів більшість палацу було зруйновано. Комплекс багаторазово реставрувався. Саме з цієї причини, починаючи з XV до XIX століття, в архітектурних стилях комплексу спостерігаються деякі еклектичні особливості.

Біля парадних воріт Палацу Топкапи, іменованих "Баб і Хумаюн", знаходиться монументальна будівля фонтану, спорудженого падишах Ахмед III в 1728 році. "Блискучі (або високі) ворота" були побудовані за наказом султана Мехмеда II Завойовника (Фатіха) у 1478 році. Увійшовши в ці ворота, ви побачите просторий і досить довгий "перший двір" палацу. У правій частині цього двору розміщені: жандармське управління, службові та житлові приміщення палацу, палацова богадельня та руїни хлібопекарні. За цими спорудами відкривається мальовнича панорама Мармурового моря.

Палац Топкапи у Стамбулі

Зліва можна побачити церкву св. Ірини, старовинна будівля монетного двору періоду Османа, а також Стамбульський Археологічний Музей.

Пройшовши через "1-е подвір'я" ви підійдете до входу в другу головну браму "Баб- і Селям". Це і є початком огляду музейних експонатів. Ворота, споруджені в роки правління султана Мехмеда II, мали і другу назву – Середні Ворота. Ліва вежа служила тюремним приміщенням для засуджених палацових осіб високого рангу. Наслідуючи ворота Баб- і Селям ви пройдете у двір (розміри: 130 x 160), прикрашений садом з віковими вічнозеленими кипарисами і платанами. У другий двір комплексу, забудований одноповерховими спорудами, мали право входу лише іноземні гості, і навіть диван (вища рада). За садом, в якому ходили газелі, павичі та інші екзотичні тварини, що створюють атмосферу райського куточка, доглядали численні садівники палацу. Праве крило 2-го двору комплексу займають палацові кухні.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!