travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Собор Св. Софії у Стамбулі

Собор можна оцінювати як восьме чудо світу. Айя Софія славиться надзвичайною старовинною архітектурою та неймовірним видом на море та на все місто. Адже Собор розмістився на пагорбі, в центрі старого Візантія. Собор був побудований на місці старої церкви, яка була зруйнована у 532 році. Найбільшим імператором Юстиніаном було поставлено завдання побудувати нову церкву на місці старої за невеликий період часу.

Після проведення планувальних робіт імператор Юстиніан призначив математика Аментія з Трал та знаменитого архітектора та статистика Ісідора з Мілета, відповідальним за виконання проекту.

Айя Софія була найзначнішою християнською святинею протягом тисячі років. Храм символізував імперську сутність Риму та розуміння Бога у християнстві. Після спорудження храму в рекордно короткий термін, за 6 років (532-537 рр.) Юстиніан вигукнув: "Соломон! Я перевершив тебе!"

Стіни храму Айя Софія прикрашені дорогими мармуровими панелями: зелений мармур, червоний єгипетський порфір, жовтий нумідійський мармур, східний білий мармур з жовтуватим відтінком, знаменитий білий і фіолетовий камінь, привезений з Фрігіні і, гори Охі.

Відвідавши екскурсію до Собору, Ви зможете поринути у світ стародавньої історії. Відкрито з 9.30 до 16.30. Галереї закрито з 11.30 до 13.00. Понеділок вихідний день.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!