travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Що потрібно знати туристу про відпочинок у Туреччині?

ПРАВИЛА В'ЇЗДУ. ВІЗА І ПАСПОРТ. Після прибуття громадян України до аеропорту до проходження паспортного контролю потрібно придбати спеціальну візову марку вартістю 20$, термін дії якої становить 2 місяці. Марка надає можливість багаторазового відвідування Туреччини до дня закінчення терміну дії візи. На дітей марка купується окремо, незалежно від віку дитини та від того, їде вона за своїм паспортом або вписана в паспорт батьків. Якщо офіційною владою буде помічено візове порушення, Вас можуть оштрафувати і поставити заборону на відвідання Туреччини.

Зауважте:

• Для в'їзду в Туреччину, термін дії Вашого закордонного паспорта повинен бути не менше 3 місяців з моменту закінчення поїздки. Паспорт має бути оформлений відповідно до загальноприйнятих стандартів: правильно вказано прізвище, ім'я, дата та місце народження, відомості про дітей (у тому числі і в латинській транслітерації), засвідчені печаткою організацією, що видала паспорт, паспорт не повинен мати пошкоджень, плям та сторонніх записів.

• Якщо Ви є громадянином іншої країни, консультацію щодо оформлення візи до Туреччини Ви можете отримати у Консульському відділі Посольства Туреччини.

ПОГРАНИЧНИЙ, МИТНИЙ, САНІТАРНИЙ І ВЕТЕРИНАРНИЙ КОНТРОЛЬ В АЕРОПОРТУ ТУРЕЧЧИНИ. Якщо Ви подорожуєте зі своїми домашніми улюбленцями не забудьте взяти на нього всі необхідні документи: дійсний сертифікат ветеринарної служби з позначкою про всі щеплення, включаючи щеплення проти сказу, офіційно завірений у турецькому консульстві. Також дозволяється ввезення 20 пачок цигарок, або 50 штук сигар або 200 г тютюну, 5 л алкогольних напоїв, подарунків — на суму не більше $200, косметики, парфумерії, продуктів харчування в межах особистих потреб. Крім предметів особистого користування можна перевозити: два фотоапарати, портативний радіоприймач, друкарську машинку, кінокамеру. На такі речі, як відеомагнітофони, телевізори, ювелірні вироби та цінності необхідно подавати декларацію. Як і більшість інших країн забороняється перевозити наркотики, ліки, що містять велику дозу наркотичних речовин і зброю. Перевозити іноземну валюту можна у будь-яких кількостях (декларація обов'язкова за сумою понад 5 000 дол. США). Турецькі ліри можна вивозити у сумі, еквівалентній 1000 доларів США.

Зауважте:

• Якщо Ви вирушили в тур з "ALL INCLUSIVE", будьте уважні, тому що в різних готелях є свої нюанси. Але існує правило, яке однакове для всіх готелів – безкоштовні напої наливають зазвичай у склянки, а напої, які у пляшках оплачуються додатково. Якщо Вам захотілося свіжого фрешу, морозива або заварної кави, швидше за все Вам доведеться своє замовлення оплачувати додатково.

• Якщо у Вас такі варіанти харчування, як напівпансіон, повний пансіон і «все включено у вартість» послуга, як правило, починає діяти в день прибуття з наданням вечері та закінчується сніданком. Якщо ж Ви приїхали вночі – вечеря не надається.

• При відвідуванні ресторанів системи «А ля карт», швидше за все, потрібне попереднє резервування місць та додаткова оплата (включаючи багато готелів із системою харчування «все включено»). У кожному готелі можуть бути свої правила, нюанси рекомендуємо уточнити у гіда або готелю.

• У ресторан заборонено приносити власні напої та виносити їжу зі шведського столу також не вітається.

ТУРЕЦЬКІ ЗВИЧАЇ. Згодом ісламу та давніх традицій кочівників, турецька країна багата своєю старовинною історією та культурою. Ісламські заборони, згідно з Кораном, дуже суворі. Наприклад, туристам, які відпочивають під час священного місяця Рамазана, найкраще не вживати їжу в публічних місцях у денний час, інакше Вас може навіть затримати поліція за неповагу до турецьких законів та традицій. Також мусульманам заборонено вживати алкоголь, тому спиртні напої Ви зможете знайти лише у барах готелів. Відвідувати ісламські мечеті найкраще, коли там не триває богослужіння. Також тут потрібно бути стриманим, оскільки мусульманам це святе місце. У Туреччині є звичай знімати взуття під час входу до будинку чи мечеть. У літній період часу не рекомендується носити майки та шорти поза туристичними зонами Туреччини, краще одягнути одяг по просторішій з бавовняної тканини.

Турецькі жителі відрізняються ввічливістю та прямодушністю. Вам завжди допоможуть у скрутній ситуації. Ментальність турецького народу полягає в повільності та непунктуальності. Тому у спілкуванні з турками не варто поспішати. Турки надають великого значення етикету людини. Людина, яка поважає турецькі традиції і знає хоча б кілька слів по-турецьки, відповідно теж заслуговують на народну повагу.

ВАЛЮТА. Турецька ліра (1 ліра = 100 курушів), обмінний курс нестабільний. Зараз у обігу знаходяться як старі банкноти (TL) номіналом 250.000, 500.000, 1.000.000, 5.000.000, 10.000.000, так і нові банкноти (YTL) номіналом 1, 5, 10, 0, 0 значним коливанням, і тому ми рекомендуємо не обмінювати всі гроші відразу. Валюту можна поміняти в пунктах обміну валюти, банках, поштою і готелях. Майте на увазі, що майже скрізь приймають до оплати долари та євро. Міняти на «чорному ринку» досить ризиковано, тим більше, що курс практично не відрізняється. При обміні зверніть увагу, що пункти обміну можуть брати комісію за кожну операцію. Про це має бути відповідне оголошення.

ЧАС РОБОТИ УСТАНОВ І МАГАЗИНІВ. Час роботи державних установ Туреччини з понеділка до п'ятниці з 9.00 до 12.00 та з 13.30 до 17.30. Найчастіше в літній період установи на узбережжі працюють до обіду. Вони не працюють так само у святкові дні, такі як Шекер-байрам та Курбан-байрам. Магазини працюють щодня, крім неділі, з 8.30 до 19.00, а в центрі великих курортних міст до пізнього вечора і без вихідних.

ТЕЛЕФОННИЙ ЗВ'ЯЗОК І ПОШТА. Турецька пошта – чорні символи "РТТ" на жовтому фоні. Головпоштамт працює цілодобово. Телефонний зв'язок платний, картки для зв'язку продаються поштою. Щоб зателефонувати в Україну, необхідно набрати код 0038, потім код Вашого міста та номер телефону. Код країни: 90, Анкара: 90312, Ізмір: 90232, Стамбул: 90212.

Чайові. Система грошових заохочень поширюється на більшість видів послуг, що надаються: офіціантам у барах і ресторанах, носіям, покоївкам у готелях, водіям таксі, гідам і становить 5-10% від вартості замовлення. Це не обов'язково, але подяка за добре наданий сервіс буде приємна як Вам, так і одержувачу.

КОРИСНІ ТЕЛЕФОНИ: З усіх питань під час перебування в Туреччині звертайтеся до Вашого гіда, мобільний телефон якого розміщений на інформаційному стенді.

ТЕЛЕФОНИ ПЕРШОЇ НЕОБХІДНОСТІ: поліція – 115, дорожня поліція – 156, жандармерія – 158, швидка допомога – 112, пожежна служба – 110, довідкова – 118. Телефонний код Туреччини – 90, Анкари – 312, азіатська частина), Анталья-242.

Бажаємо вам приємного відпочинку!

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!