travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Культурні особливості Туреччини

Туристи, що вирушають на відпочинок до Туреччини, часто замислюються про правила та закони у цій казковій країні. Усі знають, що Туреччина – це мусульманська країна, де більшість жителів сповідує іслам, тому релігія в Туреччині впливає практично на всі сфери життя.

Щодня тут можна почути протяжну пісню муедзини, які з мінаретів мечетей по п'ять разів зазивають на намаз – молитву. Тут перед входом у святу мечеть, кожен віруючий повинен здійснити ритуальне обмивання рук, ніг та обличчя, і обов'язково роззутися, залишивши взуття на порозі біля входу.

Для туристів мечеті відкриті у будь-який час, проте не рекомендується проводити екскурсії під час намазу та вранці п'ятниці, оскільки цей день вважається у мусульман священним.

Турки дуже серйозно ставляться і до «дрес-коду» при вході в мечеть: категорично забороняється входити до святилища в одязі, що викликає: міні-спідницях, топах, шортах і т.п. Жінки обов'язково повинні бути з покритою головою та у довгій спідниці. У самому храмі потрібно дотримуватися тиші.

Турки відрізняються своєю характерною східною особливістю, їм притаманні такі риси як: ввічливість, привітність та гранична ввічливість, готовність з радістю допомогти незнайомцю. Як і всі східні народи, для турків характерна неквапливість, маловиражена педантичність, і багато хто зауважує, що навіть ділову розмову вони обов'язково «приправляють» різними вступними виразами. Будь-який турок готовий надати усіляку допомогу. Особливо вони переймаються повагою до тих людей, які знають хоча б кілька турецьких пропозицій та поверхово обізнані про традиції та культуру турків.

Обслуговуючий персонал у будь-якому готелі розуміє кілька мов, переважно це: англійська, французька, німецька та російська мови.

В ісламських країнах діють суворі традиції, через які турки дуже неохоче фотографуються з приїжджими туристами, проте якщо попросити ввічливо та по-дружньому – кілька фотографій вам забезпечено. Але ні в якому разі не варто фотографувати без дозволу, це може сильно розгнівати.

На ринку в Туреччині прийнято торгуватись, тут це вважається не просто розвагою, а видом національного спорту. При добрій суперечці можна знизити ціну навіть удвічі. Але пам'ятайте, що в більшості магазинів ціна твердо встановлена, тому, роблячи покупки, торгуватися, як на ринку немає сенсу.

У Туреччині багато державних та релігійних свят. Державними святами є:
- Новий рік 1-го січня;
- День дітей та Національної незалежності 23 квітня;
- День молоді та спорту 19 травня;
– День пам'яті 1-го Президента Турецької Республіки, Ататюрка 10 листопада. Цього дня вранці рівно о 9-05 годині вся країна затихає на 1 хвилину, пішохідний рух зупиняється, починається гул сирен, а машини безперестанку сигналять.

Щодо релігійних свят, то їх дата в залежності від місячного календаря постійно змінюється. Звичайно, найважливіше свято в ісламському світі – Рамадан, священний місяць, коли протягом усього дня віруючі не їдять і не п'ють аж до вечора, доки не закінчиться вечірня молитва. Майже всі ресторани тим часом закриваються до заходу Сонця. Не менш важливими вважаються свята Курбан-Байрам (головне релігійне свято, свято жертвопринесення) та Шекер-Байрам (завершення посту Рамадан, свято солодощів). До цих днів готуються заздалегідь та святкують протягом 3-4 днів, протягом цього часу можуть бути закриті банки, готелі та інші заклади.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!