travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Гранд Базар у Стамбулі

Один із найдавніших і найбільших критих базарів у світовій торгівлі. Тому що Стамбульському Гранд базару 550 років. Це місто в місті, мініатюра мальовничого та яскравого Стамбула. Базар має старовинну історію. Кількість відвідувачів тут налічує понад півмільйона людей щодня. А чому б і ні?.. Адже на території базару знаходиться близько 4 тис. торгових точок та лавок.

Почали будувати ринок ще за правління Султана Мехмеда II (Мехмеда-завоевателя) відразу після взяття Константинополя в 1464 року. Назви місць нагадують минулі часи, коли для кожного виду торгівлі відводився свій квартал: вулиця ювелірів, вулиця торговців килимами, вулиця виробників тюбетейок.

Величезний архітектурний комплекс площею 31 тис. квадратних метрів, що з'єднують в єдине ціле 58 вулиць. Крім того, Гранд Базар включає 2 мечеті, 4 фонтани, 2 хаммами, 40 готелів і навіть 1 школу.

Основою всього базару служать два бедестани (старовинні криті частини ринку, навколо яких він розростався): Внутрішній бедестан і Сандаловий бедестан. Внутрішній бедестан вважається серцем Гранд Базара та його головною скарбницею, тут можна придбати дивовижні речі: гарні предмети меблів, мідні вироби, перламутрові дзеркала, інкрустована зброя, ікони, свічники, старовинні монети, золоті та срібні прикрас та безліч. Крім того, саме ця частина Базара найбільше наповнена романтикою старого Стамбула.

Загалом у Гранд Базара є 18 воріт, як зовні, і усередині. Основними вважаються ворота Бейязіт, Фесчілер, Сахафлар, Кюркчюлер, Нуросманія, Махмутпаша, Мерджан, Таджирджілер та Оруджулер.

Ворота Бейязіт виходять на однойменну площу та мечеть, а найкрасивіші ворота Нуросманія розташовуються поруч із площею Чемберліташ і мечеттю Нуросманія. Ці ворота виконані в яскравому мавританському стилі, і їх прикрашає напис «Бог милує того, хто присвячує торгівлі».

В принципі, сам ринок є величезним лабіринтом з покритим свинцем дахом з безліччю куполів. Хаотичне розташування вулиць відображає всі ті зміни та випробування, через які пройшов за свою історію Стамбул та Гранд Базар.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!