travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Визначні місця Стамбула

«Це чудове місце, створене на землі, де Господь поряд із людиною, природа поряд із мистецтвом і яке варто подивитися. Місто, що займає дві частини світу - Європу та Азію» Ламартіні.

Відома як столиця спочатку Римської, потім Східної Римської Імперії (Візантії), правитель материків, творець світової географії, столиця Османської Імперії з честю зберігає чудове минуле, що прагне майбутнього. Різноманітність Стамбула справді захоплює відвідувачів. Музеї, церкви, палаци, мечеті, базари, нескінченні принади та нюанси природи. Присівши на лавку на березі Босфору, милуючись на заході сонця різноманітністю квітів будинків, що відроджуються у вікнах з протилежного берега, раптом починаєш розуміти, чому люди сотні років тому обрали це незвичайне місце і тоді здасться вам Стамбул центром землі.

Гранд Базар

Один із найдавніших і найбільших критих базарів у світовій торгівлі. Тому що Стамбульському Гранд базару 550 років. Це місто в місті, мініатюра мальовничого та яскравого Стамбула. Базар має старовинну історію. Кількість відвідувачів тут налічує понад півмільйона людей щодня. А чому б і ні?.. Адже на території базару знаходиться близько 4 тис. торгових точок та лавок.

Собор Св. Софії

Собор можна оцінювати як восьме чудо світу. Айя Софія славиться надзвичайною старовинною архітектурою та неймовірним видом на море та на все місто. Адже Собор розмістився на пагорбі, в центрі старого Візантія. Собор був побудований на місці старої церкви, яка була зруйнована у 532 році. Найбільшим імператором Юстиніаном було поставлено завдання побудувати нову церкву на місці старої за невеликий період часу.

Блакитна мечеть

Її ще називають мечеттю Султана Ахмеда. Адже саме він у 1609 році велів розпочати будівництво мечеті. Ця надзвичайна архітектурна споруда одержала свою назву за рахунок блакити безлічі плиток, якими викладено все всередині мечеті.

Палац Топкапи (TOPKAPI SARAYI)

Один з найбільших пам'яток Стамбула найчастіше відвідується туристами у всій Туреччині. У палаці протягом чотирьох століть зосереджувалося все управління та влада над Османською Імперією, яку можна віднести до однієї з найбільших держав у світі.

Палац Долмабахче

Поїздивши Європою, султану Абдул-Меджиду I захотілося перевершити європейських монархів по розкоші. Він вирішив збудувати Палац Долмабахче, що в перекладі означає "насипний сад". З'явився він світ у середині ХІХ століття. Йому вдалося створити це диво архітектури: фасад палацу займає 600 м вздовж Босфорського узбережжя, зал для святкових і офіційних прийомів містить 56 найбільших колон. Але найбільше вражає у палаці людей до наших часів це велика кришталева люстра вагою 4,5 тонни.

Башта Галата

З Башти Галата все місто «як на долоні». Розташувалася вежа на Галатській вершині. Біля підніжжя вежі знаходиться Босфор, Халіч та Мармурове море. Висота її складає 61 метр.

Цистерна Базиліка

Цистерна Базиліка (Єребатан Сарничі/Yerebatan Sarnici) - одне з найдавніших і найбільших водосховищ, що знаходиться в самому серці Стамбула - навпроти Святої Софії. Незважаючи на старовинне походження, чудово збереглося до наших часів.

Площа Ахмадія

Це туристичний центр Стамбула, так само площу називають ще - "Площа Іподром". Залучають туристів безліч історичних пам'яток міста, що розташовані навколо площі. Будувати іподром почали ще 203 року під час правління Септіума Северуса, воно тривало протягом 127 років. Проект будівництва завершили до 11 травня 330 до церемонії святкування 2 столиці римського імператорства, коли імперію очолював Костянтин Великий. Іподром вважається другим за величиною, після Римського. Довжина його становить 400 м-коду, ширина 120 м-коду, помістити одночасно він може більше 30 тис. глядачів, що можуть розміститися на 40 рядах навколо бігової доріжки (у формі "V").

Адалар (Принцеві Острови)

Ця група островів (9 островів і 2 скелі) розташована за кілька кілометрів від причалу "Бостанджі", і за 20 км від історичного півострова, на Мармуровому морі. У певні періоди історії острова називалися по-різному: в античний період - Демос, у візантійський період - Папаз адалари (острова священиків), іменувалися вони так, тому що в цей період острови були улюбленим місцем відвідування аристократичних персон. островів є "Кизил Адалар" або "Пренс адалари".

Церква Св. Ірини

Церква знаходиться на території, ранніми нами згаданого, султанського палацу Топкапи. Це одна з ранніх християнських споруд Стамбула. Церква була побудована на початку IV століття за імператора Костянтина на місці храму Афродіти (300 рр. н.е.). З цього часу було кілька разів зруйновано, але потім відреставровано. Постраждала вона від пожежі у 532 році та від сильного землетрусу у VIII столітті.

Мініатюр - парк мініатюр

Якщо у Вас мало часу, а побачити пам'ятки Стамбула хочеться все, відвідайте мініатюрний парк - Мініатюрк. За один день тут Ви зможете насолодитися історичною та культурною спадщиною турецького народу. У парку навіть надані споруди, оригінали яких уже не існують, як, наприклад, Храм Артемісу розібраний і представлений у Лондонському музеї історії або історичний міст "Мостар" у Боснії підірваний під час недавньої війни.

Міст через Босфор (Ататюркський міст)

Будівництво мосту планувалося ще в 50-х роках ХХ століття, але здійснилося лише 20 лютого 1970 року. Урочисте відкриття мосту відбулося у день встановлення Турецької Республіки – 29 жовтня 1973 року.

Дівоча вежа (Kiz Kulesi)

Друга знаменита вежа Стамбула (після Галатської), розмістилася вона за 200 метрів від берега кварталу Саладжак, що в азіатському районі Ускюдар. Точна дата побудови вежі нікому не відома. Деякі дані повідомляють, що згадки про Дівочу вежу дуже давні, ще з IV століття до н. е.

Археологічний музей (Istanbul Arkeoloji Muzesi)

Археологічний музей Стамбула – один із найзнаменитіших музеїв міста, що знаходиться в центрі, біля парку Гюльхане та палацу Топкапи. Музей вміщує понад мільйон експонатів різних епох та культур. Складається він із трьох будівель: безпосередньо, музей вітчизняної історії, музей Стародавнього Сходу та Ізразкового павільйону.

Музей килимів (Vakiflar Carpet and Kilim Museum)

Ісламська культура відома своїми унікальними килимовими виробами та мистецтвом килимарства. Турецькі килими вважаються одними з найкращих (після перських). Знаходиться музей у північній частині Блакитної мечеті, в султанському павільйоні (місце, де султан відпочивав перед молитвою).

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!