travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Цистерна Базиліка у Стамбулі

Цистерна Базиліка (Єребатан Сарничі/Yerebatan Sarnici) - одне з найдавніших і найбільших водосховищ, що знаходиться в самому серці Стамбула - навпроти Святої Софії. Незважаючи на старовинне походження, чудово збереглося до наших часів. Екскурсії до Цистерни Базиліка захоплює дух іноземних туристів.

Давним-давно, коли місту загрожували численні загарбники, питання резерву питної води на випадок облоги вставало особливо гостро. Вирішили питання спорудою кількох десятків (приблизно 60-ти) підземних, критих та відкритих сховищ води у візантійський період. Будівництво Цистерни Базиліки (вона ж - "Єребатан сарничі") розпочато ще за часів правління Костянтина I (306-337 р.) а закінчено в 532 р., активно використовувалася за призначенням вона до 16 століття.

Цистерна Базиліка у Стамбулі

Особливо вражає контраст, коли спускаєшся зі спекотної, яскраво-сонячної галасливої вулиці Стамбула в прохолодну темну глибину, за тобою зачиняються двері і ти потрапляєш на кілька століть тому. Спустившись слизькими мармуровими сходами потрапляєте в довгі галереї. Високі римські колони різних форм піднімаються із неглибокої води. У воді не відчувається рух, але вона чиста і прозора, в ній навіть плавають невеликі рибки. Під склепінням звучить класична музика, дуже тихо, шум кроків і шелест крапель, що падають зі стелі, майже рівні за гучністю цієї музики.

По "Колоні сліз", прикрашеної завитками, вода повільно стікає сумними сльозами. В одному із завитків візерунка є отвір, в який туристи поміщають великий палець руки і роблять поворот пензля на 360 градусів, не торкаючись колони та загадують бажання. По сусідству знаходиться "Басейн бажань", а на дні його блищать монетки.

Цистерна Базиліка у Стамбулі

У далекій від входу частини Цистерни знаходиться "Голова Медузи", їх навіть дві. На піднесенні при виході з Цистерни знаходиться поміст і ресторанчик, де ввечері грає жива музика.

Адреса: 13 Yerebatan Cad., Sultanahmet; 0212 522 12 59.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!