travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Чорногорія: 7 місць, які варто побачити

Чорногорія, країна, яка славиться дивовижною природою, прекрасними краєвидами та чистим морем. Безліч унікальних місць та пам'яток, які по праву називають «візитною карткою» Чорногорії, відвідавши які Ви по праву зможете сказати: «Я був у Чорногорії». Ось список цих туристичних важливих маршрутів у цій перлині Адріатики:

Каньйон Тари

Каньйон Тари – це скелясті ущелини, водоспади, гірські пороги та річки, оточені буянням зелені лісових схилів. Протяжність цього прородного дива – 82 км.
Це один з найглибших каньйонів у всій Європі, а у світі його перевершує за масштабами лише Гранд Каньйон у США.

Каньйон з одного боку обступають гори Сіньявіна та Дурмітор, а з іншого боку оточують Любишня та Златни Бор. Каньйон Тари - це одна з частин парку Дурмітор, більш того, він включений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Це місце справжній рай для екстремалів та любителів рафтингу. Також тут знаменитий міст Джурджевича, який з'єднує південь і північ Чорногорії. Він найвищий у всій країні і тут відкриваються дивовижні краєвиди.

Як дістатися. Каньйон Тари знаходиться у північній частині країни. Найближчі місту – Жабляк, Плевля та Мойковац.

Скадарське озеро

Це найбільше озеро на Балканах, яке знаходиться на території Чорногорії та Албанії. Площа його залишає понад 390 км.

Природна водойма велика не тільки своїми розмірами. Це одна з небагатьох місць у Європі, яка є ареалом проживання для пеліканів та величезної кількості інших птахів.

До того ж, на берегах та островах озера є багато значних пам'яток – монастирі, фортеці, пам'ятники тим, хто тут жив правив сотні років тому. І звичайно великої уваги заслуговують навколишні види природи.

Як дістатися. Найближче місто до озера – це невелике затишне містечко Вірпазар. Озеро судноплавне.


Монастир Острог

Висічений у скелі високо у горах монастир Острог – головна святиня Чорногорії. Монастир було засновано XVII столітті, тут збереглися мощі святого Василя Острозського. Тисячі паломників з усього світу приходять пішки від Нижнього до Верхнього Монастиря, з віруванням очиститься від гріхів.

Старий чернець і за сумісництвом екскурсовод розповість про історію монастиря, які дива та щасливі випадки тут відбувалися.

Самі ж жителі Чорногорії кажуть, що святий Василь, як їхній патронат все життя спрямовує їх і чекає, поки ті повернуться до свого коріння.

Як дістатися. Монастир розташований у горах на висоті 900 м над рівнем моря, і найближче до нього місто – Даниловград.

Місто Котор та Которська затока

Який один із найвідоміших курортів на чорногорському узбережжі Адріатики. Місто, в якому панують середньовічні архітектурні підвалини, збереглося у чудовому стані та понне. Він навіть внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Місто розташоване біля підніжжя Ловченської гори, що на березі Которської затоки у фьорді, який своєю красою славиться по всьому Середземномор'ю.

Котор заснований ще в години Римської імперії, тоді він був відомий як Акривій і був у складі римської провінції Далмації. Сьогодні атмосфера цього затишного європейського містечка приваблює своєю красою багатьох туристів.

Символ міста - собор святого Трифона, в якому збереглися фрески XIV століття та різниця роботи венеціанських майстрів та которських ювелірів. У місті, до речі, варто побачити театр Наполеона, церкву святої Анни, святого Луки, а також церкву святої Марії.

Тим, хто хоче побачити Которську затоку у всій красі, варто відвідати гарні прибережні міста – Герцег Нові, Перасть, Рісан.

Як дістатися. З Будви до Котора можна дістатися автобусом, який ходить двічі на день. Якщо їхати з Подгориці, то можна вибрати прямий автобус або з пересадкою в Будве або Цетіні.

Будва

Будва - головний морський курорт регіону, та й загалом усієї країни. У цьому місті Чорногорія постає у всій своїй красі та буянні фарб.

Старе місто було зруйновано землетрусом 1979 року, проте в наш час успішно відновлено. Тут є три музеї, церкви та фортеці, високі вали яких оточують центральну площу Старого міста.

Цей курорт славиться прекрасними пляжами, які обступають високі скелясті гори, і все це складається в такі яскраві зелені картини, що якщо і є рай на Землі, то він тут. Головний пляж Будви носить горду назву "царства гальки", він починається за 500 м на північ від пляжу Mogren.

Це місто не спить ні вдень, ні вночі. Влітку тут проходять численні фестивалі, часто у фортеці на сцені або просто неба.

Святий Стефан та Петровац

Святий Стефан розташований на Будванській Рів'єрі, на невеликому скелястому острові, який пов'язаний із материком тонким піщаним перешийком. Цей курорт названо на честь покровителя Чорногорії – святого Стефана.

Цей курорт - одне з найулюбленіших місць королівських осіб та знаменитостей. І не дарма, адже саме це місце відоме своїми пляжами з рожевим піском, довжина якого досягає 1170 м, вузькими та затишними європейськими вуличками, витонченими будинками та мальовничими церковками.

Якщо активний темп життя у Святому Стефані почне набридати, слід вирушити за кілька кілометрів на південь до міста Петроваць.

Заховане в тихій та красивій бухті, воно є ідеальним місцем для романтичного відпочинку на природі, серед соснових лісів та оливкових гаїв.

Тут дуже багато затишних кафе та ресторанчиків, кілька піщаних пляжів – Петровац та Лучице, венеціанська фортеця та багато церков зі старовинними іконами та стародавніми фресками.

Місто Цетіне та гора Ловчен

Цетіне - це історична та культурна столиця Чорногорії, яка розташована біля підніжжя Ловченської гори.

Для самих чорногорців Цетіне – це символ нації та всієї країни, створений під час боротьби за свободу. До того ж, це місто було свідком багатьох історичних подій. Саме це місто було центром організованого опору туркам та резиденцією Чорногорської православної церкви.

Найстаріша будівля у місті – церква Влашка, датована 1450 роком. Назва походить від слова "пастухи" (Vlasi). Цетіне, місто-музей, має найкращу збережену колекцію зброї на всіх Балканах.

Паломникам обов'язково треба зайти до монастиря Цетині, там зберігаються мощі святого Петра Цетинського, правиця Іоанна Хрестителя та частка Чесного хреста.

Щоб не прогаяти можливості побачити місто з висоти пташиного польоту, варто піднятися на гору Ловчен. Гора має дві вершини – Штирівник (1,749 м) та Бєзерська ВРХ (1,657 м).

На Штирівнику розташований мавзолей чорногорського поета та правителя Петра II Петровича Негоша та роботи знаменитого скульптора Івана Местровича.

Як дістатися. Цетіне з'єднується з Будвою та Подгорицею двосмуговим шосе. Обидва міста розташовані за 30 км від Цетіні. З Котора до Цетіна можна доїхати автомобілем. Ця дорога не дуже хорошої якості, проте відома своїми неперевершеними краєвидами на Которську затоку.

У 50 км від Цетіні розташовані аеропорт Тівата, звідки щодня здійснюються рейси до Белграда та Цюріха.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!