travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Долина царів та цариць у Єгипті

У знаменитій Долині царів у Луксорі 64 гробниці, майже всі – царські. На відміну від фараонів Стародавнього царства, чия столиця перебувала в Мемфісі, фіванські фараони часів Нового царства не будували пірамід.

На стінах та стелях приміщень дотепер збереглася яскравість малюнків. Фрески та давні ієрогліфи оповідають про подвиги покійного за життя. Щоб уберегти гробниці і приховати від непотрібних поглядів, їх вирубували в скелях, а входи завалювали камінням. Але це не вберегло гробниці від руйнування. При похованні, в давнину фараонів «постачали» в потойбіч золотом, коштовностями та іншими багатствами, але, на жаль, розкрадачі побували тут на кілька століть раніше.

Абу Сімбел

Всі гробниці побудовані за схожим планом: похилий коридор довжиною до 200 м, що круто йде вниз на глибину до 100 м і закінчується трьома або чотирма кімнатами. Стіни і стелі коридорів і кімнат покривають кольорові малюнки, що не втратили до наших днів своєї яскравості, розповідають про життя і подвиги покійного.

Читайте також: 10 найцікавіших місць у Єгипті

Саме тут зібрані гробниці найвідоміших царів: Тутмоса III, Рамсеса I, Меренптаха, Рамсеса VI, Тутанхамона та Рамсеса IX. Безумовно, величезний інтерес представляють інші знамениті царські заупокійні храми - Рамессеум, присвячений пам'яті Рамсеса II Великого, комплекс Рамсеса III в Медінет Абу і храм Мережі I в Курні.

Серед усіх усипальниць, лише гробниця Тутанхамона була виявлена англійським археологом Говардом Картером у 1922 р. у повній безпеці. Ця гробниця явила світові унікальні скарби, найвідоміші з яких – похоронна маска фараона, труна із чистого золота вагою 110 кг, величезна кількість прикрас та інших скарбів. Саме через це склалося, що історично незначний фараон, який помер у дев'ятнадцятирічному віці, став чи не найзначнішою фігурою Стародавнього Єгипту. Досі їдкі зауваження істориків свідчать, що єдиною подією у його житті були смерть та поховання.

Гробниця Таусерт та Сетнахт у Долині царів у Єгипті

Тутанхамон, спадкоємець "фараона-єретика" Ехнатона, знову замінив культ Атона культом Амона. Можливо, саме тому його гробниця відрізняється таким багатим оздобленням.

Сходи, що йдуть кам'яним коридором, приведуть у передню камеру гробниці. Далі знаходиться похоронна камера. У ній встановлені одна в одній чотири дерев'яні скрині, покриті золотом. Усередині скринь знаходиться саркофаг з каменю з трьома саркофагами у формі мумій. Мумія фараона була в центральному саркофазі, зробленому з литого золота. Мумія зберігається за скляною вітриною у дерев'яному, багато прикрашеному саркофазі та встановленому в саркофаг із кварциту. Цю мумію можна побачити і сьогодні. Інші саркофаги для огляду представлені в Єгипетському музеї. Про ритуал поховання фараона оповідають фрески похоронної камери.

Читайте також: Що подивитися в Єгипті

У Долині цариць ховали як цариць, а й рано померлих єгипетських принців. Поки що в цьому некрополі археологам вдалося знайти понад 70 гробниць. Гробниці зовнішнім виглядом нагадують усипальниці в Долині царів, хіба що вони трохи менші за розмірами.

Долина царів та цариць у Єгипті

Багато археологів і вчених вважають представлену гробницю найкрасивішою з усіх існуючих єгипетських гробниць. Найбільший інтерес викликає розписана від стіни до стелі гробниця Нефертарі, дружини фараона Рамсеса II. Багато археологів і вчених вважають представлену гробницю найкрасивішою з усіх існуючих єгипетських гробниць. Тут можна захоплюватися настінними розписами, що ілюструють "Книгу мертвих", і спостерігати прекрасну царицю в суспільстві Осіріса або за грою, схожою на шахи. Похоронну камеру осяяє склепіння у вигляді зоряного неба.

Чудові кольори виглядають так, ніби їх лише намалювали. Зображені на стінах портрети намальовані за давньою традицією – у профіль. Гробниця Нефертарі – яскрава подорож у світ мистецтва та вірувань стародавніх єгиптян.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!