travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Луксорський музей

Офіційне відкриття музею відбулося у 1975 році, і з того часу притягує до своїх скарбів. Розмальовані рельєфи, що чудово зберегли свої насичені кольори, з руйнованого ще в давнину при землетрусі храму Тутмоса III в Дейр ель-Бахрі; виконану із вершково-жовтого алебастру скульптурну групу, що зображує фараона Аменхотепа III разом із крокодилоголовим богом нільської води Себеком, який шанувався недалеко від Фів - у Дахамші; міфологічні папіруси з поховань фіванських жриць Несіхонс і Тенетусерет-ен-пернес, датовані 11 ст. до н.е., це все, що заворожуєте відвідувачів Луксорського музею.

Музей у Луксорі

Експозиція періодично поповнюється. У збори музею були передані й обрані шедеври з гробниці Тутанхамона - дерев'яна позолочена голова богині Мехетурет, що вражає своєю витонченістю, у вигляді корови, моделі царських похоронних човнів, статуетки ушебті - слуг у світі іншому, кілька десятків позолочених розеток, цих експозицій.

У 1989 році при реставрації колонад Луксорського храму під його підлогами був виявлений схованка з унікальними скульптурами фараонів і божеств епохи Нового царства. Незабаром вони поповнили збори музею, в яких цим пам'ятникам було відведено особливий новий зал. При погляді на шедеври стародавньої скульптури із зали "Луксорської схованки" захоплює дух. На особливу згадку заслуговують кварцитова статуя фараона Аменхотепа III, обожнюваного ще за життя, бог Амон-Камутеф у вигляді гігантської кобри, виконаної з діорита в 7 ст. до н.е., і, звичайно ж, приголомшлива тонкістю моделювання та опрацювання алебастрова статуя богині Мут, створена в епоху правління Рамсеса II.

Музей у Луксорі

Відвідувачів гостинно зустрічає своєю меланхолійною посмішкою Аменхотеп III – голова його гігантської гранітної статуї із заупокійного храму на протилежному, західному березі Нілу, встановлена одразу біля входу до основних залів музею

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!