travel@ola.ua Київ
Перейти к поиску тура

Піраміди Гізи та Великий Сфінкс

Піраміди і Сфінкс в Єгипті - це не просто візитна картка і єдине диво світу, що не стерте з лиця землі, але і чудове, захоплююче видовище, побачити яке, прагнути кожен турист.

Піраміди

Піраміди

Всі знають про піраміди в Єгипті, але мало хто знає, напевно, скільки їх. А насправді вчені знаходять їх досі, відкопуючи у піщаних барханах. На сьогоднішній день знайдено 187 пірамід !

Ще в давнину піраміди Гізи вважалися одним із семи "чудес світу". Найбільша з них і, мабуть, найвідоміша – піраміда Хеопса . Сторона її квадратної основи дорівнює 227,5 метрів, а висота піраміди при будівництві була 146,6 метрів – дуже вражаючі розміри, якщо врахувати, що це творіння людських рук. Блоки піраміди (яких налічується 2,3 мільйона) підігнані один до одного з неперевершеною точністю настільки, що між ними не можна просунути лезо ножа.

Ця піраміда має строго геометричну, пірамідальну форму. Грані точно орієнтовані на всі боки світла. Піраміда Хеопса побудована на масивному природному скельному піднесенні, яке опинилося в середині основи піраміди. Його висота близько 9 м-коду.

Піраміда Хефрена - друга за величиною давньоєгипетська піраміда належить синові Хеопса, фараонові Хефрену. Розташована поряд із Великим Сфінксом. Вона стоїть на більш піднесеному місці і тому здається вищою.

Піраміда Мікеріна - найпівденніша, пізня і найнижча з трьох єгипетських пірамід у Гізі. Попри свою прізвисько «висока», вона ледве сягає 66 м заввишки, а довжина її підстави становить 108,4 м. . Внутрішність піраміди виявляє відсутність єдності плану: мабуть, початкові скромні розміри, розраховані над спадкоємця престолу, збільшені з його царювання. Піраміда дещо вибивається із загальної картини будівель у Гізі, й у античності її будівництво іноді приписували не Мікеріну, а гетері Родопис.

Читайте також: 10 найцікавіших місць для відпочинку в Єгипті

Питання як будували піраміди не дає спокою вже жодному поколінню дослідників. Починаючи від «батька історії» Геродота, який припускав, що піраміда будувалася рівнями з допомогою важелів. Також існують багато варіантів того, що було використано таємне обладнання, допомога НЛО і навіть давня магія. Але офіційної версії досі немає.

Великий Сфінкс

Великий Сфінкс

Його довжина 57 і висота 20 метрів, це вирубане зі скелі зображення лева з людським обличчям. Сфінкс - загадковий міфічний персонаж, з яким пов'язано багато таємниць та легенд. Вже в давнину Сфінкса засипали піски. Легенда пустелі говорить, що молодий царевич Тутмос IV (XV до н.е.) одного разу після полювання в пустелі задрімав у його тіні і почув голос кам'яного велетня, який просив звільнити його від тяжкості піску. Тутмос IV виконав це прохання і наказав прикрасити Сфінкса плитою з рельєфом і написом, що розповідає про цю подію. Плита існує й досі.

Голова Сфінкса одягнена у царський убір. Від носа величну статую позбавив полк Наполеона, за наказом імператора, що відточує на сфінксі майстерність стрільби. А на початку XIX століття у Сфінкса відвалилася борода, основну частину якої можна побачити в Лондонському Британському музеї.

Щовечора у відкритому театрі біля підніжжя Сфінкса тричі проходить вистава "Звук і світло". Потужні різнокольорові прожектори та лазерний промінь грають на пірамідах та Сфінксі, звучить театралізована розповідь про Стародавній Єгипет та історію будівництва Великих Пірамід.

Комментарии

0 комментария

Спасибо за Ваш отзыв!